Diskuse s wikipedistkou:Sandwort

Obsah stránky není podporován v jiných jazycích.
Přidat téma
Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Poslední komentář: před 5 dny od uživatele Janbery v tématu „Dotazník pro editory ke tvorbě strategického plánu

Dobrý den, i když se uvidíme pravděpodobně večer v reálu na wikisrazu, dovolte mi, abych Vás přivítal na české Wikipedii i takto virtuálně :) Budu se těšit na Vaše příspěvky a kdybyste potřebovala někdy poradit s nějakým problém na Wikipedii, nebojte se na mne, či jiné wikipedisty s dotazem obrátit. S pozdravem Chmee2 (diskuse) 17. 9. 2012, 10:19 (UTC)

Díky a těším se na viděnou při setkání :-) sandwort (diskuse) 17. 9. 2012, 14:59 (UTC)

Pochvala[editovat zdroj]

Wikivyznamenání 2. stupně („Wikikytička“)

Ahoj, náhodou jsem při organizaci článků v prostoru Morovskoslezských Beskyd s potěšením zjistil, že už máme čl. Beskydská oblast tmavé oblohy, který jsem si před pár týdny, kdy ta záležitost médii proběhla, ve skrytu duše docela přál. Jako poděkování za odvedené dílo přijmi prosím tuto wikikytičku do vázičky. :-) --Miaow Miaow (diskuse) 2. 4. 2013, 00:33 (UTC) P.S. Jenom taková maličkost: Nějak se mi v onom článku nepozdává ta informace, že BOTO "je druhý mezinárodní park tmavé oblohy na světě". Hádám, že ve světě už podobných oblastí funguje větší počet - nemá snad ta věta znamenat "druhý v Česku"?

Ahoj, mnohé díky za wikikytičku, jsem ráda, že článek se ujal a určitě plánuji další rozšíření :) Co se té maličkosti týče, háček je v tom slově "mezinárodní". Oblastí tmavé oblohy je po světě už skutečně celkem dost (několik desítek), ale na území dvou světových států najednou se nacházejí pouze dvě, Jizerská a Beskydská - obě mají část v ČR, takže to znamená i to, že Beskydská oblast je druhá v Česku :) Třeba na Slovensku mají Park tmavej oblohy Poloniny a na opačné straně hranice v Polsku byl nedávno založen Park ciemnego nieba Bieszczady - tyhle dva parky spolu sice sousedí na opačných stranách hranice, ale nejedná se o "mezinárodní oblast tmavé oblohy", protože administrativně to jsou dva oddělené celky.--sandwort (diskuse) 2. 4. 2013, 15:54 (UTC)

Wikikvítí za dobrý článek[editovat zdroj]

Wikivyznamenání 2. stupně („Wikikytička“)

Ahoj, právě jsem tebou napsaný článek Růžovský vrch zařadil mezi Dobré články české Wikipedie. Tenhle článek se skutečně velice povedl a moc ti za něj díky! Jsem rád, že další chráněné území se může honosit krásným a obsáhlým článkem. Přijmi prosím jako mé poděkování žluté wikikvítí. Budu doufat, že to nebyl poslední dobrý článek o chráněném území v Česku, který z tvé klávesnice vzešel ;) S pozdravem a s velkým díky! --Chmee2 (diskuse) 11. 1. 2014, 22:23 (UTC)

Ahoj, děkuji mnohokrát, bylo mi ctí ;) Na další články se určitě těšit můžete, pravděpodobně i podobně obsáhlé, protože jsem zjistila, že jakmile se o to území člověk začne zajímat, tak se dá jít hodně do hloubky a skončit v půlce mě nebaví... akorát to žere trochu víc čas :) --sandwort (diskuse) 14. 1. 2014, 20:31 (UTC)

Evangelický kostel (Braník)[editovat zdroj]

Evangelický kostel (Braník) --Gampe (diskuse) 8. 7. 2014, 15:56 (UTC)

Super, díky za info a Ivaně za založení :-) --sandwort (diskuse) 8. 7. 2014, 18:37 (UTC)

Wikikytička[editovat zdroj]

--Gampe (diskuse) 20. 3. 2015, 20:20 (CET)Odpovědět

Díky, rádo se stalo. Hlavně, že to vyšlo :) --sandwort (diskuse) 20. 3. 2015, 23:03 (CET)Odpovědět

Wikikytička[editovat zdroj]

Vyznamenání za účast ve výzvě Měsíc žen na Wikipedii 2023[editovat zdroj]

Hezký den,

s radostí Vám uděluji toto uživatelské vyznamenání za účast v editační výzvě Měsíc žen na Wikipedii 2023. Zasloužíte si ho. Díky, že usilujete o zaplnění bílých míst Wikipedie a že věnujete svůj volný čas zpřístupňování informací všem. Má to smysl.

Do výzvy se celkem zapojilo 71 editorů a založeno (nebo významně rozšířeno) bylo 260 článků. Podrobné vyhodnocení si můžete přečíst v blogovém článku.

Toto vyznamenání si můžete vystavit na své uživatelské stránce vložením šablony {{User Měsíc žen na Wikipedii|2023}}.

Děkuji za Vaše příspěvky,

--janbery (diskuse) 12. 7. 2023, 14:12 (CEST)Odpovědět

Zapojte se do Měsíce žen na Wikipedii[editovat zdroj]

Hezký den,

na základě Vaší účasti v editačních výzvách Vás zvu k účasti v Měsíci žen na Wikipedii pořádanou spolkem Wikimedia Česká republika. Výzva už pošesté upozorňuje na to, že pouze 18 % všech biografií na Wikipedii patří ženám a pouze 10 % dobrovolných editujících Wikipedii jsou ženy.

Pro zapojení do soutěže napište do „Shrnutí editace“ hashtag #WikiGap, a to až do 8. dubna 2024.

Všechny účastníky a účastnice výzvy oceníme virtuální „medailí“, mezi 10 vítězů a vítězek porota rozdělí ceny, které do soutěže věnovala audioteka.cz, nakladatelství wo-men a časopis Heroine. Podrobnosti k soutěži a informace o požadovaných článcích najdete zde.

Zároveň Vás zvu i na editatony, kde začátečníkům s editováním pomohou zkušení lektorky a lektoři:

  • Hlavní editaton Ženy na Wikipedii se bude konat 21. března v Americkém centru od 15:00 do 18:30. Připojit se lze i online. Více informací zde.
  • 5. března pořádáme ve spolupráci s Fyzikálním ústavem Akademie věd ČR editaton Ženy ve vědě, který proběhne na Akademii věd na Národní třídě v Praze ve 14:00–18:00. Více informací zde.
  • 25. března proběhne přednáška s workshopem Ženy, média a Wikipedie ve spolupráci s Fakultou sociálních věd Univerzity Karlovy a spolkem Studenti IKSŽ. Více informací zde.
  • Na 4. dubna připravujeme ve spolupráci se Státním oblastním archivem v Praze odborný editační seminář pro zaměstnance okresních archivů s tematikou významných žen. Více informací zde.

V případě jakýchkoliv dotazů se mi můžete ozvat na diskusní stránce, nebo mailem na jan.beranek@wikimedia.cz.

Těšíme se na Vaši účast,

--janbery (diskuse) 1. 3. 2024, 21:06 (CET)Odpovědět

Měsíc žen na Wikipedii před cílovou páskou[editovat zdroj]

Hezký den,

na základě Vaší účasti v editačních výzvách Vám chci připomenout, že výzva Měsíc žen na Wikipedii končí už v pondělí 8. dubna. Pro zapojení do soutěže o ceny nezapomeňte své příspěvky označit hashtagem #WikiGap ve „Shrnutí editace“.

Všechny účastníky a účastnice výzvy oceníme virtuální „medailí“, mezi 10 vítězů a vítězek porota rozdělí ceny, které do soutěže věnovala audioteka.cz, nakladatelství wo-men a časopis Heroine. Podrobnosti k soutěži a informace o požadovaných článcích najdete zde.

Výzva už pošesté upozorňuje na to, že pouze 18 % všech biografií na Wikipedii patří ženám a pouze 10 % dobrovolných editujících Wikipedii jsou ženy.

V případě jakýchkoliv dotazů se mi můžete ozvat na diskusní stránce, nebo mailem na jan.beranek@wikimedia.cz. Pro osobní konzultaci s dokončením článků se můžete připojit do Online Wikiporadny, ta probíhá každé pondělí od 18:00 na platformě Google Meet (zde).

Hodně štěstí,

--janbery (diskuse) 3. 4. 2024, 12:57 (CEST)Odpovědět

Dotazník pro editory ke tvorbě strategického plánu[editovat zdroj]

Dobrý den,

jako aktivního editora Vás prosíme o pomoc při tvorbě strategického plánu spolku Wikimedia Česká republika do roku 2027. Pomozte nám rozhodnout, jakým směrem se mají programy pro editory v následujících třech letech ubírat. O vyplnění krátkého dotazníku Vás prosíme do 1. května 2024, obsahuje 7 otázek a zabere to asi 5 minut.

Vyplňte dotazník pro editory

V rámci probíhajících příprav strategického plánu spolku WMČR na léta 25–27 běží paralelně řada procesů. Různými formami postupně oslovujeme definované cílové skupiny. V rámci možností se snažíme o maximální stručnost a efektivitu, ptáme se vždy na to, co je pro danou skupinu primárně relevantní.

Více informací k procesu a průběhu přípravy SP najdete na pro tyto účely zřízené veřejné stránce. Na editorský dotazník navazuje termínově setkání se správci a patrolou – v gesci Pavla Bednaříka. V případě jakýchkoliv dotazů se mi můžete ozvat na diskusní stránce, nebo mailem na jan.beranek@wikimedia.cz.

Děkujeme za zapojení,

--janbery (diskuse) 20. 4. 2024, 21:09 (CEST)Odpovědět