Zkáza Titanicu

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Zkáza Titanicu
10. díl seriálu Futurama
Pův. název A Flight to Remember
Číslo řada 1
díl 10
Premiéra 19990926a26. září 1999
Tvorba
Scénář Eric Horsted
Režie Peter Avanzino
Prod. kód 1ACV10
Obsah
Úvodní titulek Filmed On Location
Úvodní filmeček "Space Station" (1959)
Posloupnost dílů
← Předchozí
Peklo jsou ti druzí roboti
Následující →
Marťanská univerzita
Seznam dílů 1. řady
Seznam dílů seriálu Futurama
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Zkáza Titanicu (anglický název: A Flight to Remember) je desátá epizoda první série seriálu Futurama. Poprvé byla vysílána 26. září 1999 stanicí Fox. Epizoda je parodie na film Titanic z roku 1997.

Děj[editovat | editovat zdroj]

Fry, Leela a Bender podají výpověď do rukou profesora Farnsworth po tom, co těsně uniknou z planety Kanibalon. Svoji výpověď, ale rychle přehodnotí, když jim profesor oznámí, že posádka Planet Expressu se zúčastní plavby na největší vesmírné výletní lodi, která kdy byla postavena - Titanic. Lodní kapitán Titanicu není nikdo jiný než Zapp Brannigan. Zapp neustále jede po Leele a ta si proto vymyslí vztah s Fryem. Bender, jako správný karbaník, míří rovnou do kasina, kde potká fembota hraběnku De la Roca.

Zapp se rozhodne plavbu trochu oživit a odchýlí směr, vytyčený cestovní kanceláři. a rozhodne se letět přes roj komet. Amy nečekaně na lodi narazí na své rodiče, kteří jí neustále nutí do vztahu s nevhodnými partnery a ta si proto také vymyslí vztah s Fryem. Leela začne žárlit.

Bender se snaží ohromit hraběnku a předstírá, že je bohatý. Zprvu je s ní pro její peníze, ale brzy si uvědomí, že ji miluje. Jenže Bender je na mizině, a když se pokouší odcizit nápoje z baru, tak ho chytnou. Hraběnka nápoje zaplatí a řekne mu, že ho nemiluje pro bohatství, ale kvůli jeho osobnosti.

Leela je s Fryem pozvána Zappem na večeři ke kapitánskému stolu. Dále jsou ke stolu pozváni profesor, Amy a její rodiče. Zapp požaduje od Fry aby políbil svou vyvolenou. Fry se nemůže rozhodnout koho má políbit, když v tom přijde ke stolu Kif a žádá Zappa ke kapitánskému můstku, aby zadal nový kurz. Zapp, ale zadal nový kurz příliš blízko k černé díře navzdory tomu, že mu to Kif vymlouvá. Zapp si uvědomí nebezpečí a než uprchne z lodi udělá z Kifa kapitána. Bender zachrání hraběnku, zatímco zbytek posádky hledá cestu k únikovým modulům. Při záchraně se Benderova hraběnka neudrží a spadne do černé díry, jinak se všichni zachrání a rodiče Amy ji najdou nového přítele - kapitána Kifa.

Produkce[editovat | editovat zdroj]

Tato epizoda představuje začátek vztahu mezi Kifem a Amy. Vztah měl být původně jen jako jednorázové vtip, ale později spisovatelé se rozhodli, že tento vztah budou používat i v pozdějších epizodách.

Postavy[editovat | editovat zdroj]

Postavy, které se v této epizodě poprvé objevily:

Zdroje[editovat | editovat zdroj]

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]