Zkáza Titanicu

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Zkáza Titanicu
10. díl seriálu Futurama
Číslo řada 1
Premiéra 19990926a26. září 1999
Tvorba
Scénář Eric Horsted
Režie Peter Avanzino
Prod. kód 1ACV10
Obsah
Úvodní titulek Filmed On Location
Úvodní filmeček "Space Station" (1959)
Seznam dílů 1. řady
Seznam dílů seriálu Futurama
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Zkáza Titanicu (anglický název: A Flight to Remember) je desátá epizoda první série seriálu Futurama. Poprvé byla vysílána 26. září 1999 stanicí FOX. Epizoda je parodie na film Titanic z roku 1997.

Obsah[editovat | editovat zdroj]

Fry, Leela a Bender podají výpověď do rukou profesora Farnsworth po tom, co těsně uniknou z planety Kanibalon. Svoji výpověď, ale rychle přehodnotí, když jim profesor oznámí, že posádka Planet Expressu se zúčastní plavby na největší vesmírné výletní lodi, která kdy byla postavena - Titanic. Lodní kapitán Titanicu není nikdo jiný než Zapp Brannigan. Zapp neustále jede po Leele a ta si proto vymyslí vztah s Fryem. Bender, jako správný karbaník, míří rovnou do kasina, kde potká fembota hraběnku De la Roca.

Zapp se rozhodne plavbu trochu oživit a odchýlí směr, vytyčený cestovní kanceláři. a rozhodne se letět přes roj komet. Amy nečekaně na lodi narazí na své rodiče, kteří jí neustále nutí do vztahu s nevhodnými partnery a ta si proto také vymyslí vztah s Fryem. Leela začne žárlit.

Bender se snaží ohromit hraběnku a předstírá, že je bohatý. Zprvu je s ní pro její peníze, ale brzy si uvědomí, že ji miluje. Jenže Bender je na mizině, a když se pokouší odcizit nápoje z baru, tak ho chytnou. Hraběnka nápoje zaplatí a řekne mu, že ho nemiluje pro bohatství, ale kvůli jeho osobnosti.

Leela je s Fryem pozvána Zappem na večeři ke kapitánskému stolu. Dále jsou ke stolu pozváni profesor, Amy a její rodiče. Zapp požaduje od Fry aby políbil svou vyvolenou. Fry se nemůže rozhodnout koho má políbit, když v tom přijde ke stolu Kif a žádá Zappa ke kapitánskému můstku, aby zadal nový kurz. Zapp, ale zadal nový kurz příliš blízko k černé díře navzdory tomu, že mu to Kif vymlouvá. Zapp si uvědomí nebezpečí a než uprchne z lodi udělá z Kifa kapitána. Bender zachrání hraběnku, zatímco zbytek posádky hledá cestu k únikovým modulům. Při záchraně se Benderova hraběnka neudrží a spadne do černé díry, jinak se všichni zachrání a rodiče Amy ji najdou nového přítele - kapitána Kifa.

Produkce[editovat | editovat zdroj]

Tato epizoda představuje začátek vztahu mezi Kifem a Amy. Vztah měl být původně jen jako jednorázové vtip, ale později spisovatelé se rozhodli, že tento vztah budou používat i v pozdějších epizodách.

Postavy[editovat | editovat zdroj]

Postavy, které se v této epizodě poprvé objevily:

Zdroje[editovat | editovat zdroj]

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]