Marťanská univerzita

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Marťanská univerzita
11. díl seriálu Futurama
Pův. název Mars University
Číslo řada 1
díl 11
Premiéra 19991003a3. října 1999
Tvorba
Scénář J. Stewart Burns
Režie Bret Haaland
Prod. kód 1ACV11
Obsah
Úvodní titulek Transmitido en Martian en SAP
Úvodní filmeček "Pigs in a Polka" (1943)
Posloupnost dílů
← Předchozí
Zkáza Titanicu
Následující →
Den závislosti
Seznam dílů 1. řady
Seznam dílů seriálu Futurama
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Marťanská univerzita (anglický název: Mars University) je jedenáctá epizoda první série seriálu Futurama. Poprvé byla vysílána 3. října 1999 stanicí Fox. Epizoda je parodie na film Titanic z roku 1997.

Děj[editovat | editovat zdroj]

Posádka Planet Express má doručit zásilku na pracoviště profesora Farnswortha a to na Marťanskou univerzitu. Bender navštíví svou bývalou robokolej, kde po něm chtějí, aby jim ukázal jak vypadá pravý studentský život. Ten to s radostí přijme a hned vyvolají na škole velký rozruch, který skončí podmínečným propuštěným všech členů robokoleje.

Fry se dozví, že o univerzitách z 20. století se povídá, že to byly jen jakési „drahé jesle“ a přihlásí se tam. Při zápisu předmětů si zvolí předmět Matematické modely kvantových neutrinových poli, což profesora nepotěší protože neumí učit. Později se jeho spolubydlícím stane opičák s kloboučkem, který ho dělá vysoce inteligentním. Za chvíli se začnou nesnášet. Opičákem s klobouček pro profesora moc znamená a proto si na něj dává pozor. Při testu o historii 20. století, ale bohužel uteče. Profesor, Fry a Leela ho začnou prohledat džunglí až se dostanou k vodopádům, kde se na provazu tak tak drží. Opičák pád přežije. Nakonec se rozhodne, že nechce být vysoce inteligentní opici, ale stačí mu pouze průměrná inteligence a studium na ekonomické fakultě.

Zdroje[editovat | editovat zdroj]

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]