Wikipedie:WikiProjekt Golf

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Do WikiProjektu Golf se může přidat kdokoliv (míněno kdokoliv, kdo má či někdy měl golfový handicap alespoň 28, to je samozřejmé). Pro účastníky projektu je k dispozici tato nálepka: {{Účastník WikiProjektu Golf}}. Žádné další výhody ze členství v projektu nevyplývají. Naopak povinností účastníka projektu je tvořit kvalitní články o golfu, tak bacha! :-)

Zaměření a cíle[editovat | editovat zdroj]

Tento projekt se snaží o osvětu v oblasti golfové hry. Je možné rozšiřovat počet článků o golfových hřištích, o golfových turnajích, o golfistech (pravděpodobně hlavně profesionálních) a jejich výsledcích, o pravidlech golfové hry, o golfovém vybavení, o golfové turistice, atd. Meze se nekladou. Jen je nutné snažit se o vysokou úroveň kvality článků, zejména o encyklopedický styl a věrohodné zdroje.

Za nadřazený projekt by se dal považovat Wikipedie:WikiProjekt Sport, ale bylo by potřeba tam WikiProjekt Golf vložit. Což zase předpokládá, že projekt Golf bude trochu aktivní, aby mělo smysl jej tam uvádět.

Potřebné články[editovat | editovat zdroj]

Zásobník pro inspiraci ke tvorbě nových článků o golfu existuje v rámci celkového zásobníku požadovaných článků:

Do zásobníku je samozřejmě možné i doplňovat nové nápady na články.

Účastníci[editovat | editovat zdroj]

Účastníky projektu jsou:

Pomůcky a zdroje[editovat | editovat zdroj]

Šablony a infoboxy[editovat | editovat zdroj]

Pro golfové články existuje několik šablon infoboxů. Infobox si může „tahat“ data automaticky z Wikidat (což je preferované řešení na rozdíl od manuálního vyplňování infoboxu), ale aby se tak stalo, je nutné založit příslušný „článek“ i na Wikidatech a tam potřebné údaje vložit (pokud už takový záznam na Wikidatech neexistuje, což je časté v případě článků o mezinárodních tématech).