Wikipedie:Průvodce/Diskusní stránky

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
  Průvodce Wikipedií  
  Editace  
          Hlavní nabídka         Stránka 14 z 21


K čemu slouží diskusní stránky?

V tomto videu naleznete informace o správném používání diskusních stránek. (anglicky, české titulky)

Každá stránka na Wikipedii – článek, uživatelská stránka i pískoviště – má i přidruženou diskusní stránku. Do diskuse se vždy dostanete pomocí tlačítka „Diskuse“, které je vždy vlevo nahoře nad každou stránkou.

Na diskusních stránkách se odehrává spousta diskutování. Wikipedisté budou rádi, pokud jim na jejich podněty na diskusních stránkách budete odpovídat. A naopak, vy můžete tyto stránky využít, pokud budete něco chtít sdělit ostatním. Na komentáře ostatních wikipedistů můžete reagovat kliknutím na tlačítko [odpovědět]. Po zveřejnění bude váš komentář podepsán, aby bylo jasné, kdo ho přidal, a mohli na něj reagovat ostatní. Diskusní stránky lze také editovat „postaru“, tedy tzv. wiki-kódem pomocí tlačítek „Editovat zdroj“. Můžete použít poměrně srozumitelná tlačítka, např. pro vložení obrázku či podpisu.

„Postaru“ můžete na existující zprávu odpovědět tak, že svůj text odsadíte o něco doprava pomocí jedné nebo více dvojteček. Na konec své zprávy nezapomeňte dát podpis (pomocí tlačítka „podpis“ – OOjs UI icon signature-ltr.svg).

Vaše zpráva pak bude vypadat asi takto:

: Text zprávy. --~~~~

předchozí stránka               následující stránka