Wikipedie:Povolené zdroje/Space 40

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie

Kosmonautika[editovat | editovat zdroj]

Jako hlavní redaktor a autor převážné části (>99 %) stránek encyklopedie družic a kosmických sond SPACE 40 a tedy držitel copyrightu, dávám tímto generální souhlas s použitím údajů obsažených v úvodní tabulce stránek popisu umělých kosmických těles v encyklopedii SPACE 40 ( URL: http://www.lib.cas.cz/www/space.40 ) v rámci Wikipedie pod GFDL. Souhlas se však netýká doslovného znění dalších částí těchto stránek, jako je tabulka Parametry dráhy, odstavec Popis objektu, Průběh letu a Literatura.

Domnívám se, že by bylo vhodné vytvořit pro popis umělých kosmických těles v cs:wiki určitou šablonu. Jako možný vzor zatím zpracuji sondu Cassini.

Wikipedista:avitek

Rozšířeno o GFDL pro úvodní (tabulkové části) stránek z encyklopedie SPACE-40.

--A.Vítek 08:34, 21. 1. 2007 (UTC)


13. února uvolněny texty z webu pod GFDL a CC-BY-SA 3.0 (OTRS ticket 2010021310014107) za těchto podmínek:

  • Za autory přebíraných textů nechť jsou označeni autoři přebíraného dokumentu, kteří bývají uvedeni vpravo dole (v e-mailu nebylo specifikován způsob uvádění těchto autorů; dle zvyklostí Wikipedie tedy lze předpokládat za nejvhodnější uvádění do shrnutí)
  • Mezi zdroji příslušného přebraného článku na Wikipedii bude uváděn URL odkaz na původní webové stránky, ze kterého byl text přebrán, a to v předepsaném formátu http://www.lib.cas.cz/space.40/yyyy/Icccp.HTM kde yyyy je rok vypuštění tělasa a cccp je identifikátor tělesa v systému COSPAR (např. pro ISS je odkaz ve tvaru http://www.lib.cas.cz/space.40/1998/I067A.HTM). (dle informací v e-mailu je důvodem pro toto opatření „okolnost neustálé změny originálních stránek v průběhu času“)

--Podzemnik 13. 2. 2010, 14:54 (UTC)