Wikipedie:Iniciativa použitelnosti/Nové funkce

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Iniciativa použitelnosti: FAQ · Novinky · Reakce
VectorNavigation-cs.png
Snímek obrazovky s novým navigačním rozhraním (zvětšit)
VectorEditorBasic-cs.png
Snímek obrazovky se základním editačním rozhraním (zvětšit)
VectorLinkDialog-cs.png
Snímek obrazovky s novým dialogem pro vkládání odkazů

Tým nadace Wikimedia pro uživatelskou přívětivost pracoval s dobrovolníky z komunity, aby vám zjednodušil práci. Jsme rádi, že se s vámi můžeme podělit o několik vylepšení včetně nového vzhledu a zjednodušené editace. Cílem těchto změn je zjednodušit začátky nováčkům a jsou založeny na našich testech z minulého roku. Vylepšování použitelnosti našich projektů je prioritou Wikimedia Foundation a i v budoucnu budeme nabízet další inovace. Podrobnosti můžete najít ve zprávě na blogu Wikimedia.

Co jsme změnili[editovat | editovat zdroj]

  • Navigace: Máme lepší navigaci pro čtení a editaci stránek. Záložky v horní části každé stránky nyní zřetelněji zobrazují, zda si prohlížíte článek či diskusi a zda stránku čtete či editujete.
  • Vylepšení panelu nástrojů: Přeorganizovali jsme editační panel nástrojů, aby se snadněji používal. Formátování stránek je teď jednodušší a intuitivnější.
  • Průvodce odkazy: Jednoduše použitelný nástroj vám pomůže přidávat odkazy na jiné články wiki, jako i na externí stránky.
  • Vylepšení vyhledávání: Zlepšili jsme našeptávač u vyhledávání, abyste se rychleji dostali na stránku, kterou hledáte.
  • Další nové vlastnosti: Také jsme zavedli průvodce tabulkou, aby bylo vytváření tabulek snadnější, a také funkci vyhledávání a nahrazování pro jednodušší editaci stránek.
  • Logo Wikipedie: Modernizovali jsme naše logo. Více se dozvíte na blogu Wikimedia.

Komentáře?[editovat | editovat zdroj]

Uvítáme vaše názory. Navštivte naši stránku pro reakce nebo, pokud vás zajímá naše dlouhodobé úsilí o vylepšování softwaru, můžete nalézt více informací na wiki projektu použitelnosti.