Vojenská kancelář prezidenta Slovenské republiky

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Vojenská kancelář prezidenta Slovenské republiky plní úkoly související s výkonem pravomocí prezidenta Slovenské republiky jako vrchního velitele ozbrojených sil. Podílí se ale i na jiných úkonech spojených s výkonem ústavních pravomocí slovenského prezidenta. Podřazenou jednotkou Vojenské kanceláře prezidenta SR je Čestná stráž prezidenta SR.[1]

Náčelník Vojenské kanceláře prezidenta[editovat | editovat zdroj]

Současným náčelníkem kanceláře je brigádní generál Vladimír Šimko.[1] Náčelník Vojenské kanceláře prezidenta SR se účastní jednání Rady bezpečnosti SR.[2] Náčelníka kanceláře jmenuje prezident Slovenské republiky, kterému náčelník odpovídá za výkon funkce.[3]

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

V tomto článku byl použit překlad textu z článku Vojenská kancelária prezidenta Slovenskej republiky na slovenské Wikipedii.

  1. a b Vojenská kancelária prezidenta Slovenskej republiky. www.prezident.sk [online]. Bratislava: Kancelária prezidenta Slovenskej republiky [cit. 2017-03-24]. Dostupné online. (slovensky) 
  2. TÓDA, Mirek. Nemecká tajná služba hovorí otvorene o ruskej hrozbe, naša len v náznakoch. www.prezident.sk [online]. N Press, 2017-03-23 [cit. 2017-03-24]. Dostupné online. (slovensky) 
  3. Náčelník VKP. archiv.prezident.sk [online]. Kancelária prezidenta Slovenskej republiky [cit. 2017-03-24]. Dostupné online. (slovensky)