Viessmann

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Viessmann
Logo
Logo
Právní forma GmbH & Co. KG
Založeno 1917
Sídlo Allendorf (Eder)
Oficiální web www.viessmann.de
Některá data mohou pocházet z datové položky.
Viessmann Werke (Logo)

Viessmann Werke GmbH & Co. KG je německá společnost, která se zabývá výrobou tepelné techniky. Společnost, vedená ve třetí generaci Dr. Martinem Viessmannnem, byla založena v roce 1917. Společnost zaměstnává okolo 11 400 zaměstnanců, hromadný obrat činí 2,1 miliardy Euro.

Skupina Viessmann má mezinárodní působnost, patří k ní 27 výrobních společností, prodejní společnosti, má zastoupení v 74 zemích a 120 prodejních poboček po celém světě.

Jako rodinný podnik klade Viessmann důraz na zodpovědné jednání, trvalá udržitelnost je pevně zakotvena již v podnikových zásadách. Firma Viessmann přistupuje k otázkám trvalé udržitelnosti tak, aby byla ekonomie, ekologie a sociální odpovědnost v celém podniku v souladu. Uspokojuje tak dnešní potřeby, aniž by narušovala základy života budoucích generací. Jako ekologický a technologický průkopník dodává Viessmann již po desetiletí energeticky efektivní topné systémy na olej a plyn s nízkým obsahem škodlivin i solární systémy, kotle na dřevo a tepelná čerpadla. Mnohé vývoje firmy Viessmann jsou považovány za milníky topné techniky.

Kompletní nabídka firmy Viessmann zahrnuje individuální řešení s efektivními systémy a výkony od 1,5 do 120.000 kW pro všechny oblasti použití a všechny energetické nosiče. K tomu patří nástěnné kondenzační kotle od 1,9 do 150 kW a stacionární kondenzační systémy od 1,9 do 6.000 kW i kogenerační jednotky od 1,0 až 401 kWel popř. od 5,3 do 549 kWhtep. Kogenerační jednotky jsou navrženy pro provoz na zemní plyn nebo bio zemní plyn a k dostání v kombinaci se smlouvou o dodání bio zemního plynu.

Součástí nabídky regenerativních energetických systémů jsou termická solární zařízení s plochými a vakuovými trubicovými kolektory k ohřevu pitné vody, podpoře vytápění a solárnímu chlazení budov, speciální kotle a topná zařízení od 4 kW do 50MW na kusové dřevo, štěpku a dřevěné pelety, tepelná čerpadla od 1,7 do 2.000 kW k využití tepla ze země, spodní vody nebo okolního vzduchu i fotovoltaické systémy.

I pro sítě centrálního vytápění a bioenergetické vesnice poskytuje Viessmann všechno z jedné ruky – od prvních studií proveditelnosti a detailních plánů přes dodání všech potřebných komponentů jako jsou bioplynové stanice, topná zařízení, kogenerační jednotky, vedení zemního tepla a bytové rozvodné stanice až po stavbu a uvedení do provozu.

Skupina Viessmann má obsáhlý sortiment produktů pro kontrolu tepla v místnostech, výkonné chladicí boxy a agregáty i příslušenství a služby a pokrývá tak celou oblast chladicí techniky.

Vícestupňový kompletní program Viessmann s výkonovým rozsahem od 1,5 do 20000 kW obsahuje: volně stojící nebo nástěnné olejové či plynové topné kotle, využívající nízkoteplotní a kondenzační techniku nebo regenerativní energetické systémy, jako jsou tepelná čerpadla, solární systémy a topné kotle na obnovitelná paliva. Komponenty regulační techniky nebo datové komunikace jsou v programu taktéž obsaženy.

Společnost Viessmann se zaměřuje na individuální řešení s efektivními systémy pro všechny nositele energie a oblasti použití. Jako průkopník ochrany životního prostředí dodává už po desetiletí mimořádně efektivní topné systémy s nízkou úrovní škodlivin na olej, plyn, solární systémy, topné systémy na dorůstající suroviny a tepelná čerpadla.

Viessmann vyvíjí a vyrábí inovační topné systémy, které si zakládají na špičkové kvalitě, energetické efektivitě a dlouhé životností. Mnohé z těchto výrobků se staly průkopníky a leadry topné techníky.

Ke kompletní nabídce má firma Viessmann připravenu obsáhlou paletu služeb. Akademie Viessmann poskytuje topenářským firmám, projektantům, architektům, developerům, kominíkům, technickým vzdělávacím institucím a také vlastním zaměstnancům obsáhlý program školení a dalšího vzdělávání. To vede ke zvyšování kvalifikace obchodních partnerů, který vyplývá z obratu struktury na trhu zabývajícím se výrobou tepla k efektivním technologiím a regeneratvním energetickým systémům i s tím spojeným rozšířením technologického spektra. Dále se ročně 92.000 odborníků zúčastní akcí akademie Viessmann, které jsou zaměřeny na doškolování.

Nabídka služeb firmy Viessmann kromě toho zahrnuje výpomoc ze strany servisních pracovníků, nabídku softwaru podle poptávky, podporu prostřednictvím reklamy a prodeje až po systém informací a objednávek s jednoduchou obsluhou, který je k dispozici po 24 hodin denně.


Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]