Venom (komiks)

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Venom je postava z komiksu Spiderman. Je to mimozemský symbiont. Je to černá hmota, která se přisaje na hostitele a způsobí u něj tělesné a psychické změny (zvýšení agresivity).[1] Jako černý symbiotický kostým se objevil poprvé v čísle 252. Ultimate Spider-Man a jako postava v čísle 300. téhož časopisu.

Prvním hostitelem byl Spiderman (Peter Parker), jenž neodolal pokušení, když mu Eddie Brock ukázal zkumavku s látkou, která měla původně být lékem na rakovinu. Tohoto symbionta okusil Spiderman asi hodinu po tom, co opustil s Eddiem Brockem laboratoř. Podle komiksu se zbavil obleku a zbytku zkumavky s tekutinou tak, že ji vhodil do továrního komína.

Druhým hostitelem se stal Eddie Brock, jenž si chtěl ověřit slova Spidermana (Petera Parkera) a později se nedokázal symbionta zbavit. Vznikla tak děsivá bytost, která k smrti nenávidí Spidermana. Venom také částečně může za stvoření jiné symbiotické postavy. A tou je Carnage. Když byl totiž v čísle 345. Amazing Spider-Man Eddie Brock ve vězení, jeho symbiont si pro něj přišel a osvobodil ho. Jenže kus symbionta dopadl i na psychopata jménem Clatus Cassidy a tak vznikl Carnage. Venom nesnáší hluk a oheň.[2]

Dříve byl Venom hlavně záporný, poté se hostitelem stal Flash Thompson, který pracoval pro vládu a říkal si Agent Venom. Po nějaké době se vrátil zpět k Eddiemu a několikrát i Spidermanovi pomohl. Za cíl má ochránit New York před Carnagem, tudíž se z něho stala neutrální postava .

Film[editovat | editovat zdroj]

Na rok 2018 je naplánován film s názvem Venom, hlavní role se ujme Tom Hardy.[3]

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. Venom: Kdy se začne natáčet a jak je to s navázáním na Marvel
  2. Venom
  3. BUSCH, Anita. Tom Hardy Is ‘Venom’ In New Sony Marvel Film To Be Directed By Ruben Fleischer [online]. Deadline.com, 2017-05-19. Dostupné online. (anglicky) 

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]