Vans

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Vans
Logo
Založeno 1966
Zakladatel Paul Van Doren
Sídlo USA Cypress, Kalifornie, USA
Klíčoví lidé Paul Van Doren
Jim Van Doren
Gordon Lee
Mateřská společnost VF Corporation
Oficiální web http://www.vans.com
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Vans je americká firma vyrábějící obuv, založená Paulem Van Dorenem v roce 1966, sídlící v Kalifornii. Historicky první pobočka firmy Vans se nachází na 704 East Broadway ve městě Anaheim.Boty Vans jsou v dnešní době moderní boty na vrcholu a tyto boty nosí především mladí a teenageři.

Historie[editovat | editovat zdroj]

Značka Vans byla založena roku 1966 Paul Van Dorenem. Van Doren, který se narodil v roce 1930 v Bostonu, se už jako malý poměrně často pohyboval v oblasti obuvnictví. Jeho matka totiž pracovala v Randyho obuvnické firmě, kde poté, co opustil školu, pracoval i on sám. Po nějaké době se stal dokonce výkonným ředitelem této firmy. Paul Van Doren však celý svůj život toužil si založit svou vlastní firmu, což také dokázal se svými přáteli a jeho bratrem Jim Van Dorenem.

Tuto firmu založili v Cypress v Kalifornii. Díky velkým úspěchům a spokojenosti obyvatel se jim po roce podařilo otevřít si maloobchodní prodejnu na 704 East Broadway. Obliba značky Vans pomalu, ale jistě stoupala - vrchol přišel v roce 1982, kdy se ve filmu Fast Times at Ridgemont High objevil hlavní hrdina, Sean Penn, v modelu Vans Slip-On. Díky tomu se začaly boty Vans prodávat po celých Spojených státech a později i po celém světě. Značka Vans se za ty roky stala prakticky legendou a je známá doteď společně s dalšími americkými značkami jako je Randy, Keds a Converse.

V roce 2000 se Vans umístila na prvním místě v seznamu nejlepších malých společností v Americe časopisu Forbes.

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Související články[editovat | editovat zdroj]

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]