Vanilla Twilight

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
„Vanilla Twilight“
Singl od Owl City
z alba Ocean Eyes
Vydáno 26. ledna 2010
Formát Digitální stažení, CD
Nahráno 2007-2008
Žánr Pop, synthpop, elektropop
Délka 3:51 (verze z alba), 4:04 (top 40 edit)
Vydavatelství Universal Republic
Autor Adam Young
Producent Adam Young
Chronologie singlů Owl City
"Fireflies"
(2009)
"Vanilla Twilight"
(2010)
"Umbrella Beach"
(2010)

Vanilla Twilight je píseň americké popové skupiny Owl City. Singl byl vydán 26. ledna 2010. Píseň pochází z druhého alba Ocean Eyes vydaného 14. července 2009. Produkce se ujal člen a zakladatel skupiny Adam Young.

Zajímavosti[editovat | editovat zdroj]

"Vanilla Twilight" je působivá píseň o ztracené lásce Adama k dívce ze střední, která se odstěhovala pryč. "Když jsem chodil na střední, potkal jsem tu nejokouzlující dívku, jakou si je možné představit. Většina mých 'sladkých' písní je o ní. Před pár lety se odstěhovala na kolej a po nějakou dobu jsme se nestýkali. Nedávno jsme se spolu znovu začali bavit a život se někdy znovu obnovuje. Jsem do ní blázen." řekl Adam 20. srpna 2009 v rozhovoru pro Buzzgrinder. Jinde v únoru 2010 zase vysvětluje: "Tato skladba je asi tou nejstarší z celého alba. Napsal jsem ji na svém začátku roku 2007 a stále ji vylepšoval. Když jsem pro toto album potřeboval baladu, tak jsem jen sem tam přehodil slovo a zapadlo to perfektně."[1]

"Vanilla Twilight" byla vydána ve stejný den, kdy vyšlo Ocean Eyes Deluxe Version.

Singl se umístil na hudebních žebříčcích ještě před datem vydání a následoval tak úspěch předchozího singlu "Fireflies".

Videoklip[editovat | editovat zdroj]

Oficiální videoklip k "Vanilla Twilight" měl premiéru 22. března 2010.[2] Je pro něj použita albová verze písně a menší roli v něm získal Shaquille O'Neal. Video bylo režírováno Stevem Hooverem a bylo použito místo v Pittsburghu v Pensylvánii, a u majáku Marblehead Lighthouse v Ohiu.

Video zachycuje úžas různých lidí, a dokonce i psa, kteří překvapeně hledí na formaci mraků na obloze - vanilkové stmívání. Ke konci videa O'Neil natahuje ruce směrem k mraku a šeptá: "Take me with you", což je "vezmi mne s sebou".

Hitparáda[editovat | editovat zdroj]

Země Umístění
USA 72
Kanada 74
Anglie 94
Nový Zéland 36
Nizozemí 20
Austrálie 44
Česko 37

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. http://www.songfacts.com/detail.php?id=18179
  2. http://youtube.com/watch?v=pIz2K3ArrWk