Tieto

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Tieto Oyj
Logo
Právní forma akciová společnost ve Finsku
Založeno 1968
Sídlo Helsinky, Finsko
Klíčoví lidé Markku Pohjola, Kimmo Alkio
Rozsah působení celosvětově
Oblast výroby IT služby
Zaměstnanci 13 083 FTE (konec 2015)
Oficiální web http://www.tieto.com
ISIN FI0009000277
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Tieto je přední severo-evropská společnost poskytující služby v oblasti IT a produktového inženýrství zaměstnávající 14 000 odborníků. Historie Tieto korporace sahá do roku 1968. Tehdy firma nesla název Tietotehdas Oy. V roce 1999, kdy se spojila finská společnost Tieto a švédská společnost Enator, došlo ke změně jména na TietoEnator a v roce 2010 opět na Tieto, což je její nynější název. (Tato finální změna nepřišla proto, že by se společnost oprostila od svého působení ve Švédsku, ale souvisela s novou strategií společnosti a má signalizovat zjednodušení a jakousi přímost.)

Společnost Tieto působí v téměř 20 zemích světa a své služby poskytuje ve vybraných odvětvích zákazníkům na celém světě. Hlavními trhy jsou země severní Evropy. Strategickým cílem společnosti Tieto je expandovat na trhy, kde má potenciál stát se jedním ze tří nejvýznamnějších dodavatelů IT služeb.

Tieto Czech, jako první softwarové centrum Tieto korporace, svou činnost zahájilo v roce 2004. Ostravské sídlo mělo tehdy 54 zaměstnanců. Další pobočky se nacházejí v Brně, Českých Budějovicích, Plzni a Praze.

Každým rokem rostl počet zaměstnanců geometrickou řadou a nyní je Tieto Czech s více než 2 000 zaměstnanci největším zaměstnavatelem v oblasti IT v Moravskoslezském kraji a patří mezi největší IT společnosti v České republice.

Tieto ročně přijímá desítky až stovky absolventů nejen z Ostravska, Zlínska a Brněnska, ale také z Polska.

Tieto je největší severoevropský dodavatel IT služeb poskytující komplexní služby v oblasti IT pro soukromý i veřejný sektor a služby pro vývoj produktů v oblasti komunikace a moderních technologií. Jako důvěryhodný partner v transformaci IT pomáháme našim zákazníkům přizpůsobit jejich procesy a podnikání požadavkům trhu. V Tieto klademe velký důraz na profesionální růst a výsledky. Společnost Tieto, založená v roce 1968, se sídlem v Helsinkách a čistými tržbami 1,7 miliard eur zaměstnává na 15 000 expertů a působí ve více než 20 zemích světa. Její akcie jsou obchodovány na burze NASDAQ OMX v Helsinkách a Stockholmu.Související články[editovat | editovat zdroj]

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]