The New Saints FC

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
The New Saints FC
Název The New Saints of Oswestry Town & Llansantffraid Football Club
Země Spojené království
Město Whittington
Založen 1959
Soutěž Welsh Premier League
Stadion Park Hall
Souřadnice
Vedení
Trenér Scott Ruscoe (od 2017)
Craig Harrison (2014–2017)
Oficiální webová stránka
Některá data mohou pocházet z datové položky.

The New Saints (Noví svatí) je britský fotbalový klub, vzniklý v roce 2003 sloučením velšského TNS Llansantfraed a anglického Oswestry Town. Klub je účastníkem nejvyšší velšské soutěže (Welsh Premier League). Zápasy hraje na stadiónu v Oswestry, klubové barvy jsou zelená a bílá.

TNS Llansantfraed[editovat | editovat zdroj]

Klub FC Llansantfraed byl založen v roce 1959 a byl typickým vesnickým klubem. Ale v devadesátých letech ho začala sponzorovat počítačová firma Total Network Solutions, místní tým se stal prvním plně profesionálním účastníkem velšské ligy a začal hrát evropské poháry. Zároveň byl jediným fotbalovým klubem na britských ostrovech, který byl pojmenován podle sponzora.

Oswestry Town[editovat | editovat zdroj]

Klub Oswestry Town vznikl už v roce 1860. Ačkoli sídlí na území Anglie, přihlásil se kvůli lepší dopravní dostupnosti do velšských soutěží. V letech 1894, 1901 a 1907 vyhrál Velšský pohár. V roce 2003 se kvůli finančním potížím spojil s klubem ze 13 km vzdáleného Llansantfraedu.

The New Saints[editovat | editovat zdroj]

V roce 2006 ukončila firma TNS podporu klubu. Proto se přejmenoval na The New Saints – zachoval si tak dosavadní zkratku a zároveň je to narážka na původní přezdívku hráčů Llansantfraedu The Saints. Protože sídlí na dvou místech, název města se v rozporu s britskou tradicí neuvádí. Ve znaku klubu je velšský drak i anglický lev.

Úspěchy[editovat | editovat zdroj]

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. Wales - List of Champions, rsssf.com (anglicky)

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]