TIC Brno

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
TIC BRNO, příspěvková organizace
ZřizovatelStatutární město Brno
Právní formapříspěvková organizace
SídloRadnická 365/2, Brno
LídrMgr. et Mgr. Jana Tichá Janulíková
Oficiální webwww.ticbrno.cz
Datová schránka3h6kgw4
IČO00101460 (VR)
Některá data mohou pocházet z datové položky.

TIC BRNO, příspěvková organizace je organizace města Brna, fungující jako tamní turistické informační centrum (odtud zkratka TIC).

TIC Brno prostřednictvím svých pěti turistických informačních center (Pod Krokodýlem, To je Brno, na hlavním nádraží, na letišti a na přehradě) poskytuje souhrnné informace o nabídce cestovního ruchu v Brně, zprostředkovává služby stávajícím i potenciálním návštěvníkům města, organizuje vzdělávací cykly a tematické prohlídky o historii a současnosti města pro odbornou i laickou veřejnost. Je také provozovatelem vlastní galerie, kina Art, Staré radnice a Káznice na Cejlu. Pořádá i jednu z nejvýznamnějších celoměstských akcí – Brněnské Vánoce.

Dále spravuje objekty brněnského podzemí:

Prostředky marketingové komunikace[editovat | editovat zdroj]

Mezi základní prostředky marketingové komunikace TIC BRNO patří sociální média (Facebook v českém jazyce, Instagram), webové stránky Gotobrno.cz (oficiální městský turistický portál), tištěné tituly (brožury a mapy, které jsou distribuované v informačních centrech, na veletrzích, prostřednictvím partnerských organizací a dalších subjektů), spolupráce s domácími i zahraničními médii včetně blogerů, poskytování informací, ad. v turistických informačních centrech a inzerce (outdoor, print, on-line). Dále také vydává časopis KAM v Brně.

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]