Super drbna

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Super drbna
Logo seriálu
Základní informace
Původní název Gossip Girl
Žánry drama
romantický
Formát seriál
Předloha romány Super drbna
Námět Josh Schwartz
Stephanie Savage
Hrají Blake Lively
Leighton Meester
Penn Badgley
Chace Crawford
Taylor Momsen
Ed Westwick
Kelly Rutherford
Matthew Settle
Jessica Szohr
Kaylee DeFer
Vypravěč Kristen Bell
Úvodní znělka „Steps of The Met“ od The Transcenders
Země původu USAUSA USA
Jazyk angličtina
Počet řad 6
Počet dílů 121
Obvyklá délka 42 minut
Produkce a televizní štáb
Výkonný
producent
Josh Schwartz
Stephanie Savage
Bob Levy
Leslie Morgenstein
John Stephens
Joshua Safran
Sara Goodman
Lokace New York, USA
Produkční
společnost
College Hill Pictures
Fake Empire Productions
Alloy Entertainment
CBS Television Studios
Warner Bros. Television
Distributor Warner Bros. Television Distribution
Premiérové vysílání
TV stanice The CW
Formát obrazu 1080i (HDTV)
Vysíláno 19. září 2007 – 17. prosince 2012
Super drbna na ČSFD Kinoboxu FDb SZ IMDb TV.com

Super drbna (v anglickém originále Gossip Girl) je americký dramatický televizní seriál, jehož autory jsou Josh Schwartz a Stephanie Savage. Vznikl na motivy stejnojmenné knižní série od Cecily von Ziegesar. Premiérově byl vysílán v letech 2007–2012 na stanici The CW. Celkově bylo natočeno 121 dílů v šesti řadách.[1]

Příběh[editovat | editovat zdroj]

Seriál z prostředí dospívající newyorské smetánky začíná, když se Serena van der Woodsenová vrací z internátní školy zpět na Manhattan, kde je ona i všichni její přátelé pod dohledem záhadné Drbny (Kristen Bell, český dabing: Klára Sochorová), vševědoucí bloggerky, která příběh vypráví.

Obsazení[editovat | editovat zdroj]

 • Blake Lively (český dabing: Andrea Elsnerová) jako Serena van der Woodsenová, bývalá školní královna, která se snaží všem dokázat, že už není ta problémová dívka, co má smůlu na vztahy. To ale platí i o jejím komplikovaném vztahu s Danem. Je nejlepší kamarádkou Blair, chodila na Kolumbijskou univerzitu. Má také chorobný pocit, že musí řešit vše, co nemá, což z ní dělá poněkud hloupou blondýnu.
 • Leighton Meester (český dabing: Lucie Vondráčková [1.–3. a 5. řada], Lucie Štěpánková [4. a 6. řada]) jako Blair Waldorfová, „královna B“, dcera modní návrhářky Eleanor. Od začátku první řady je neodmyslitelně spojena s Chuckem Bassem, což jí vydrží navždy, a to i přesto, že se zasnoubí a, i když jen na krátko, si vezme Louise, potomka monackého knížete. Rok chodila na Newyorskou univerzitu a potom na Kolumbijskou univerzitu.
 • Penn Badgley (český dabing: Radek Kuchař) jako Dan Humphrey. Vždy byl nazýván outsiderem, žije v Brooklynu, chodil na Newyorskou univerzitu. Jeho snem je být spisovatelem, napsal dvě úspěšné knihy: Uvnitř a Uvnitř 2.
 • Chace Crawford (český dabing: Michal Holán) jako Nate Archibald. Pochází z rodu Vanderbiltů, původně je přítelem Blair, ale rozejdou se, když jí podvede se Serenou. Jeho otec byl zavřený ve vězení pro podvod a zpronevěru. Nate posléze chodí na Kolumbijskou univerzitu a stane se ředitelem a majitelem bulvárního internetového deníku Spectator.
 • Taylor Momsen (český dabing: Terezie Taberyová) jako Jenny Humphreyová (1.–4. řada, jako host v 6. řadě), mladší sestra Dana. Společně se svým bratrem a tátou Rufusem žije v Brooklynu. Je velmi cílevědomá a jde si za svým, na chvíli se dokonce stává královnou na střední škole Constance, ale později se kvůli problémům odstěhuje k mámě do Hudsonu.
 • Ed Westwick (český dabing: Matěj Hádek) jako Chuck Bass, syn miliardáře Barta. Po jeho smrti zdědí jeho podnik a peníze, koupí si svůj hotel Impérium, užívá si život naplno: peníze, alkohol, holky. Vždy měl ale největší slabost pro Blair.
 • Kelly Rutherford (český dabing: Simona Vrbická) jako Lily van der Woodsenová, matka Sereny a Erica, pětkrát vdaná. Pro záchranu rodinného čistého štítu udělá cokoliv. Jejím posledním manželem je Rufus Humphrey, otec Dana Humphreyho.
 • Matthew Settle (český dabing: Libor Hruška) jako Rufus Humphrey. Živí se hudbou a uměním, je starostlivým otcem Dana a Jenny. Po rozvodu se svou ženou a smrti Barta Basse si vezme Lily van der Woodsenovou.
 • Jessica Szohr (český dabing: Jitka Moučková) jako Vanessa Abramsová (1.–4. řada, jako host v 1. a 6. řadě), od dětství nejlepší Danova kamarádka. Ráda se plete do úspěchu druhých lidí a tlačí je k rozhodnutí, která by jinak neudělali.
 • Kaylee DeFer (český dabing: Jana Páleníčková) jako Ivy Dickensová (5.–6. řada, jako host ve 4. řadě), herečka a podvodnice

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

 1. Gossip Girl [online]. Tvseriesfinale.com [cit. 2017-09-18]. Dostupné online. (anglicky) 

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]