Válečné kladivo: Porovnání verzí

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Smazaný obsah Přidaný obsah
JAnDbot (diskuse | příspěvky)
m sjednocení pahýlů na jednotnou šablonu {{Pahýl}} dle Wikipedie:Žádost o komentář/Šablony pahýlů; kosmetické úpravy
JAnDbot (diskuse | příspěvky)
m napřímení redirectu šablony (data od Dannyho B.)
Řádek 3: Řádek 3:
'''Válečné kladivo''' je [[zbraň]] určená k probíjení odolných, často obrněných cílů.
'''Válečné kladivo''' je [[zbraň]] určená k probíjení odolných, často obrněných cílů.


Lze je rozdělit na jednoruční a na obouruční. Perlík válečného kladiva byl většinou zakončen úzkým bodcem, jenž usnadňoval probití protivníkovy zbroje. Nejčastěji se používalo ve [[středověk]]u v soubojích opěšalých, těžce obrněných válečníků. Bojové kladivo se stalo jednou z nejrozšířenějších zbraní na světě.{{chybí zdroj}} Ve východní Evropě a v Orientu však nikdy nedosáhlo takové obliby, jako tomu bylo v západní a střední Evropě. Lehčí kombinované druhy zbrojí východní Evropy a Orientu nepotřebovaly ke svému proražení intenzitu rány kladiva. V 16. století se rozšířil typ bojového kladiva, které mělo rukojeť ohraničenou dvěma záštitnými kotouči.
Lze je rozdělit na jednoruční a na obouruční. Perlík válečného kladiva byl většinou zakončen úzkým bodcem, jenž usnadňoval probití protivníkovy zbroje. Nejčastěji se používalo ve [[středověk]]u v soubojích opěšalých, těžce obrněných válečníků. Bojové kladivo se stalo jednou z nejrozšířenějších zbraní na světě.{{Doplňte zdroj}} Ve východní Evropě a v Orientu však nikdy nedosáhlo takové obliby, jako tomu bylo v západní a střední Evropě. Lehčí kombinované druhy zbrojí východní Evropy a Orientu nepotřebovaly ke svému proražení intenzitu rány kladiva. V 16. století se rozšířil typ bojového kladiva, které mělo rukojeť ohraničenou dvěma záštitnými kotouči.


== Související články ==
== Související články ==

Verze z 11. 4. 2012, 13:14

Válečné kladivo

Válečné kladivo je zbraň určená k probíjení odolných, často obrněných cílů.

Lze je rozdělit na jednoruční a na obouruční. Perlík válečného kladiva byl většinou zakončen úzkým bodcem, jenž usnadňoval probití protivníkovy zbroje. Nejčastěji se používalo ve středověku v soubojích opěšalých, těžce obrněných válečníků. Bojové kladivo se stalo jednou z nejrozšířenějších zbraní na světě.[zdroj?] Ve východní Evropě a v Orientu však nikdy nedosáhlo takové obliby, jako tomu bylo v západní a střední Evropě. Lehčí kombinované druhy zbrojí východní Evropy a Orientu nepotřebovaly ke svému proražení intenzitu rány kladiva. V 16. století se rozšířil typ bojového kladiva, které mělo rukojeť ohraničenou dvěma záštitnými kotouči.

Související články