Skinny morče

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Skinny morče

Skinny morče je plemeno morčete domácího, charakteristické absencí srsti. Navzdory názvu plemene není zcela lysé, ale má drsnou stočenou srst na hlavě a na končetinách. Na těle je kůže hladká a tvoří malé vrásky v blízkosti končetin a na krku. Povoleny jsou všechny barvy.

Morčata plemene skinny pocházejí z několika laboratoří v Kanadě, na počátku byla spontánní genetická mutace. Laboratoř Charlese Riverse poprvé představila plemeno skinny v roce 1982, bylo vyšlechtěno jako pokusné zvíře pro studium dermatologie.

Chov[editovat | editovat zdroj]

Chov skinny morčat není odlišný od chovu morčat osrstěných. Pro udržení tělesné teploty mají ale trochu větší spotřebu krmení a jsou náchylnější k plísňovým onemocněním a oděrkám.Také je potřeba mít morče neustále v teple protože jinak onemocní.

Ze spojení skinny morčete s morčetem osrstěným se rodí osrstěná mláďata, z nichž část je tzv. genový skinny: nositel genu pro lysost.

Jídlo[editovat | editovat zdroj]

Skinny morčata jedí hlavně neustále seno, granule pro morčata, vodu. pak jedí toto ovoce nebo zeleninu: Jablko, papriku, okurek, mrkev, salát !(pozor, jenom trochu)!, rajčata.