Shearwater

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Shearwater
Shearwater (2008)
Základní informace
Původ USA Austin, Texas, USA
Žánry Indie rock, Psych folk, Folk rock
Aktivní roky 2001 - současnost
Vydavatelé Misra Records
Matador Records
Sub Pop
Web http://www.shearwatermusic.com
Současní členové
Jonathan Meiburg
Kimberly Burke
Thor Harris
Dřívější členové
Casey Chaos
Zach Hill
Greg Kelso
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Shearwater je americká folk-rocková skupina. Původem je z Texasu a vznikla v roce 2001. Do skupiny patří v současné době Jonathan Meiburg, Kimberly Burke a Thor Harris. Mezi bývalé členy skupiny se pak řadí Will Sheff a Howard Draper. Někteří členové dříve působili v podobně zaměřené skupině Okkervil River. Název skupiny odkazuje na mořského ptáka; frontman Johnathan Meiburg vystudoval jako obor ornitologii.

Jonathan Meiburg a Will Sheff, kteří hráli v Okkervil River nebyli spokojeni se stylem skupiny. Připadal jim příliš hlučný a chtěli hrát klidnější muziku. Proto založili vlastní skupinu, ke které se později přidali i další a vznikli tak Shearwater.

První singl skupiny se jmenoval The Dissolving Room. Teprve ale až po jeho vydání se přidal ke skupině bubeník a vibrafonista Thor Harris. Na jeho místě předtím byla Meiburgova bývalá žena.

Postupem času nahrávala skupina nová alba, jako například Everybody Makes Mistakes a Winged Life. Významnou deskou pak je Palo Santo, která byla vydána v květnu 2006 a později se objevila ještě v různých dalších verzích. Posledním albem pak je Rooks, které se objevilo v červnu 2008. První singl, který má stejný název jako celá deska, je k dispozici volně ke stažení.

Alba[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

V tomto článku byl použit překlad textu z článku Shearwater (band) na anglické Wikipedii.

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]