Sestra (film, 2018)

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Sestra
Původní název The Nun
Země USAUSA USA
Jazyk angličtina
Délka 96 minut
Žánry horor
thriller
mysteriózní
Scénář Gary Dauberman
Režie Corin Hardy
Obsazení a filmový štáb
Hlavní role Demián Bichir
Taissa Farmiga
Jonas Bloquet
Produkce James Wan
Peter Safran
Hudba Abel Korzeniowski
Kamera Maxime Alexandre
Kostýmy Sharon Gilham
Střih Michel Aller
Ken Blackwell
Výroba a distribuce
Premiéra 6. září 2018 (Česko)
7. září 2018 (USA)
Produkční společnosti New Line Cinema
Atomic Monster Productions
The Safran Company
Distribuce Warner Bros. Pictures
Rozpočet 22 milionů dolarů
Tržby 360 milionů dolarů
Sestra na ČSFD Kinoboxu FDb IMDb
Některá data mohou pocházet z datové položky.

The Nun (v českém překladu: Sestra) je americký hororový film od režiséra Jamese Wana. Film měl premiéru 6. září 2018 v Evropě a o den později v USA. Film je částečným prequelem filmů V zajetí démonů a V zajetí démonů 2. Necelý týden po premiéře vydělal přes 131 milionů USD.

Děj[editovat | editovat zdroj]

Film vysvětluje původ démona Valaka z filmu V zajetí démonů 2. Dvě poslední jeptišky v opatství Cârța v Rumunsku se rozhodnou prozkoumat katakomby, ale starší jeptišku napadne neviditelná síla. Přeživší mladší jeptiška vezme klíč od dveří do katakomb a když vidí, že je v nesnázích, spáchá sebevraždu oběšením. Po 2 letech její tělo najde mladík Frantík (Jonas Bloquet). Vatikán se okamžitě dozvídá o této nešťastné události tak vysílá kněze Burkeho (Demián Bichir) a anglickou sestru Irene (Taissa Farmiga), aby případ prošetřili. Sesznámí se s Frantíkem a vydají se do kláštěra. Kněz a sestra Irene se v kláštěře usídlí, ale zjišťují, že tu nejsou sami a po několika znepokojivých paranormálních událostech se kněz Burke rozhodne přijít tajemství kláštera na kloub.

Zjišťuje děsivou historii kláštera, že zde prováděl ve středověku satanské rituály. Křižáci ovšem hrad vyplenili, přeměnili v klášter i jeptišky se musí neustále modlit, aby zlo nemohlo mimo zdi kláštera. Též zjišťuje původ démona Valaka a se sestrou Irene se snaží najít relikvii, která by mohla démona zastavit. Tím je skleněná nádobka s Kristovou krví. Tu naleznou a rozhodnou se vydat do katakomb a vypořádat se se zlem, které zahaluje klášter.

Jakmile vstoupí do katakomb, začíná si s nimi Valak pohrávat. Frantíka málem uškrtí, Irene posedne a otce Burkeho málem zabije. Frantík Irene potřísní Kristovou krví a Valak mizí. Avšak se objeví ve vodě a pokusí se setru uškrtit. Ta na něho však vystříkne relikvii, démon je zahnán a portál do podsvětí je zavřen. Burke případ uzavře a odjíždí do Vatikánu. Ovšem Valak se tak lehce nevzdá.

Obsazení[editovat | editovat zdroj]

Taissa Farmiga sestra Irene
Demián Bichir otec Burke
Jonas Bloquet Maurice Theriault (Frantík)
Bonnie Aarons Valak (v rouchu sestry)
Charlotte Hope sestra Viktorie
Ingrid Bisu sestra Oana

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]

Film na ČSFD - [1]