Rozval Roswell

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Rozval Roswell
51. díl seriálu Futurama
Kód: 3ACV19
Premiéra: 2001-12-099. prosince 2001
Scénář: J. Stewart Burns
Režie: Rich Moore
Úvodní titulek: Fun for the whole family except grandma and grandpa
Úvodní filmeček: "Congo Jazz" (1930)
Díly 3. řady
 1. Amazonky to chtěj taky
 2. Vyhnání z Frye
 3. Dva Santové tankují super
 4. Víc neštěstí než rozumu
 5. Bender mezi tučňáky
 6. Láska benderovská
 7. Tahle Země není pro blbý
 8. Humrův humor
 9. Tucet sirotků
 10. Pod kopyty bugolů
 11. Roboti musejí být šílení
 12. Juniorské mistrovství zla
 13. Zpívání všechny chmury nahání
 14. Tak skáče čas
 15. Nebezpečné roboznámosti
 16. Liga výjimečných břídilů
 17. Pracant egyptský
 18. Krajně mezní příběhy II
 19. Rozval Roswell
 20. Božský Bender
 21. Burza bezcenných papírů
 22. Železný kuchař

Rozval Roswell (anglicky Roswell That Ends Well) je epizoda třetí série seriálu Futurama. Poprvé byla vysílána dne 9. prosince 2001 stanicí FOX. Tato epizoda získala cenu Emmy. Děj se točí kolem náhodného cestování v čase, který vyústí v Roswellský incident (1947).

Obsah[editovat | editovat zdroj]

Když se srazí vesmírná loď Planet Express se Supernovou, tak se stane chyba v časoprostoru a celá posádka se vrátí do roku 1947, kousek od americké základny u městečka jménem Roswell. Fry si vzpomíná, že zrovna tam sloužil jeho dědeček Ignac a chce ho přinutit, aby z armády odešel, protože kdyby se mu něco stalo, tak by se Fry vůbec nemusel narodit, ale profesor Farnsworth ho varuje, že za žádnou cenu nesmí měnit minulost pokud ovšem to minulost po něm nevyžaduje. Vojáci objeví Benderovo tělo a Zoidberga a začnou je zkoumat.

Profesor Farnsworth s Leelou se snaží koupit mikrovlnnou troubu, aby se mohla posádka Planet Expressu vrátit dostat zpět do 31. století. Hledání je neúspěšně, protože první mikrovlnné trouby určené pro domácnosti byly až v roce 1955.

Mezitím Fry způsobí smrt svého údajného dědečka Ignáce, ale Fry stále existuje. Poté zajde do kavárny, kde pracovala jeho babička Mildred. Nakonec z toho vyvozuje, že jelikož je stále naživu, tak v tom případě Mildred nemůže být jeho babička. Když ho zbytek skupiny najde, profesor trvá na tom, že Mildred je opravdu Fryova babička. Fry si uvědomí, že on je teď svým vlastním dědečkem a začne panikařit. Profesor se vzdá vměšování, protože je málo času na návrat do 31. století.

Posádka vesmírné lodi Planet Expressu zaútočí na leteckou základnu a ukradnou mikrovlnný satelit. Fry a Leela se snaží zachránit Zoidberga z pitvy, zatímco profesor se snaží zachránit Benderovo tělo. Jak posádka opouští zemskou atmosféru Benderova hlava vypadne z lodi. V 31. století Fry naříká nad ztrátou Bendera, dokud si neuvědomí, že jeho hlava musí být stále v Novém Mexiku. Posádka se vrací do Roswellu s detektorem kovů a objeví Bendera.

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]