Krajně mezní příběhy II

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Krajně mezní příběhy II
50. díl seriálu Futurama
Číslo řada 3
Premiéra 20020206a6. února 2002
Tvorba
Scénář David X. Cohen, Jason Gorbett, Scott Kirby, Lewis Morton
Režie Brett Haaland
Prod. kód 3ACV18
Obsah
Úvodní titulek Hey TiVo! Suggest this!
Úvodní filmeček Mickey Mouse vyrazí dveře.
Hosté

žádní

Seznam dílů 3. řady
Seznam dílů seriálu Futurama
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Krajně mezní příběhy II“ (anglický název: „Anthology of Interest II“) je epizoda třetí sezóny Futuramy. Původně byly vysílány v Severní Americe 6. ledna 2002. Tato epizoda, stejně jako dřívější "Krajně mezní příběhy I", nabízí tři bez-pravidlové "smyšlené„ příběhy, stejně jako epizoda “Speciální čarodějnický díl (Treehouse of Horror)" vysílaná na každého Halloweena od Matt Groeninga v Simpsonových.

Zápletka[editovat | editovat zdroj]

Professor Farnsworth znovu spustil přístroj What-if prohlášením, že dokončil jeho „doladění“ a posádka se podívala na tři alternativní reality.

I, Meatbag[editovat | editovat zdroj]

První je Bender, který se zeptal, co by se stalo, kdyby byl člověk.

Simulace je spuštěna Professorem Farnsworthem oznamujícím, že vynalezl proces obrácené fosilizace, která může změnit kovového robota na organickou formu života. Použije tedy svůj přístroj na obrácenou fosilizaci na Benderovi, který byl úspěšně přeměněn na člověka.

Po krátké době přispůsobování, Benderovo sebeovládání je přemoženo jeho novými smysly chuti, hmatu a emocionálního prožívání a jde na flám, aby si užil tyto smysly. O týden později, na rozhodování o Nobelově ceně, Profesor představuje Bendera, který se stal pětisetkilovou hroudou.

Komise Profesora odsoudila, ale Bender je žádal, aby vzali ohled na jeho životní styl. Svobodomyslní vědci strávili noc bouřlivou prožitkářskou párty. Před rozbřeskem udělila komise Benderovi Nobelovu cenu za chemii, ale zjistili, že zemřel krátce po začátku párty.

Raiders of the Lost Arcade[editovat | editovat zdroj]

Další otázku položil Fry, který chtěl vidět svět jako videohru.

Na začátku simulace Prezident Zeměkoule Richard Nixon je připraven podepsat mír s velvyslancem Kong z planety Nintendo 64. Velvyslanec Kong však zaútočí na Nixona a vyhlásí válku.

Díky značným znalostem videoher je Fry povolán na Milatarské velitelství. Přivítá jej Generál Colin Pac-Man. Když Fry sděloval své znalosti o armádě, Nintenďané započali útok na Washington a oni byli nuceni utéci tunelem, který se podobal bludišti z Pac-Mana.

Z tunelu vyšli před budovou Planet Express (z roury ve stylu Super Mario Bros.), kde Nintenďané, vesmírní vetřelci pod vedením Lrrr, odstřelují New New York. Fry je umístěn k ovládání pojízdého protiletadlového děla a začíná ničit nepřátelské lodě. Během bitvy je Generál Pac-Man zasažen a zemřel.

Naneštěstí pro Zemi, Fry není schopný zničit poslední loď, která vítězně přistála na Zemi. Potom Fry napsal „ASS“ (OSEL) jako iniciály pro jeho high score; vetřelci vystoupili. Požadují miliony dolarů ve čtvrťácích, ale Pozemšťané odmítli, protože potřebují čtvrťáky do prádelen. Kompromisu bylo dosaženo tak, že Nintenďané přidají své prádlo k Pozemšťanům.

Wizzin'[editovat | editovat zdroj]

Poslední, kdo se položí otázku je Leela, která chce vidět její pravý domov. Když Profesor zatáhne za páku přístroje What-if, uhodí Leelu do hlavy a ta upadla na podlahu do bezvědomí.

Probudila se u kormidla lodě Planet Express, která je uprostřed tornáda. Havaruje při přistání v ostře barevné pohádkové říši. Dobrá víla ze severu (Amy) jí řekla, že by měla najít Profesora, který žije ve Smaragdové laboratoři na Martin Luther Kingově ulice, která byla postavena ze žluté kostkové.

Po cestě potkala strašáka (Fry), mechaniského muže (Bender) a "dalšího hocha" (Zoidberg). Zlá čarodějnice ze západu (Mom) poslala své okřídlené opice (Walt, Larry, a Ignar), aby unesli Leelu a její přátele; Zoiberg dojel taxíkem. Zlá čarodějnice chtěla vždy dceru a nabídla Leele, aby se stala její dcerou. Leela nabídku přijala a na oslavu Bender otevřel lahev šampaňského. Šampaňské pod velký tlakem vystříklo z lahve na Zlou čarodějnici, která se následkem toho rozpustila.

Leela a ostatní pokračují v původním plánu, cestě do Smaragdové laboratoře. Tam se setkali se slavným a zapomnětlivým Profesorem. Profesor řekl Leele, že můjít domů, když zaklepe o sebe podpatky jejích bot a bude si přát jít domů. Leela však řekla: „Všude dobře… chci být čarodějnice!“ Po tomto se její oblečení změnilo na čarodějnické a proměnila Profesora, strašáka a robota v žáby. Její hrůzovláda netrvala dlouho kvůli Zoidbergovi, který při spláchnutí zapříčilil to, že porouchaná toaleta v horním patře Smaragdové laboratoři protekla na Leelu.

Ve chvíli, kdy se roztavovala v pohádkové říši, probudila se zpátky v budově Planet Express, právě když ji chce profesor pitvat.

Kulturní odkazy[editovat | editovat zdroj]

I, Meatbag[editovat | editovat zdroj]

  • Název I, Meatbag je odkaz na knihu Isaaca Asimova I, Robot. Meatbag je potupa, kterou někdy používá Bender, aby ponížil své nerobotické společníky. Tento název je také podobný epizodě první sezóny "I, Roommate".
  • Benderovo oblečení je bílé tričko a volné modré kalhoty a vypadá jako napodobenina Homer Simpsona z 31 století.
  • Přístroj se kterým Zoidberg vyšetřoval Bendera na předání Nobelovy ceny ,je lékařský trikodér z původního Star Treku.
  • Když si chtěl Bender zatřást svým penisem, o kterém si myslel, že je to anténa, Fry řekl: „Ne! Bůh při tom pláče!“ Toto je odkaz na staré rčení: "Bůh při masturbaci pláče."
  • Hit "Conga" od Miami Sound Machine z roku 1986 je možné slyšet třikrát během první části: v hospodě, během Bendrovy noci a během párty na setkání komise Nobelovy ceny.
  • Během Bendrovy smrti profesor říká: „Dobrou noc, sladký princi“ jako Horacio po smrti Hamleta v Shakespearově Hamletovi.

Raiders of the Lost Arcade[editovat | editovat zdroj]

  • Název Raiders of the Lost Arcade je odkaz na film Dobyvatelé ztracené archy (Raiders of the Lost Ark) z roku 1981.
  • The Pentagon byl přejmenován na Milatari HQ, jako odkaz na Atari.
  • "Velvyslanec Kong", který zaútočil na Nixona, je parodie na "Donkey Konga", postavu ze stejnojmenné videohry. Italský velvyslanec je Mario, postava z videohry Super Mario Bros.

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

V tomto článku byl použit překlad textu z článku Anthology of Interest II na anglické Wikipedii.

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]