Panorama Armstrong, Beere and Hime

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Panorama Armstrong, Beere and Hime
Armstrong Beere & Hime panorama of Toronto 1856.JPG
Základní informace
AutorArmstrong, Beere & Hime
Vznik1856
Typcityscape
Logo Wikimedia Commons multimediální obsah na Commons
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Panorama Armstrong, Beere and Hime je téměř kompletní panorama města Toronta pořízené v letech 1856–1857 firmou Armstrong, Beere and Hime. Jsou to nejstarší známé fotografie Toronta a vytvářejí téměř úplný záznam města v té době. Beletrizovaná historie fotografií a jejich příběhu hraje ústřední roli ve filmu Michaela Redhilla Consolation.

Historie[editovat | editovat zdroj]

Snímky pořídila firma Armstrong, Beere and Hime na základě smlouvy s městem Toronto. V roce 1857 britský koloniální úřad rozhodoval o tom, které město by se mělo stát hlavním městem Kanady. V rámci své nabídky se město Toronto rozhodlo prezentovat soubor fotografií města úřadům v Londýně. Město zaplatilo Armstrongovi, Beeremu a Himeovi 60 liber za vytvoření čtyř kopií 25 obrázků. Panoramatické snímky byly pořízeny ze střechy hotelu Rossin House na jihovýchodním rohu ulic King and York.

Snaha Toronta stát se hlavním městem nevyšla a fotografie byly ztraceny a zapomenuty. Znovu objeveny byly 9. října 1979, když je archivářka Joan Schwartzová našla při prohlížení záznamů v knihovně Colonial Office. Následně byla v Ottawě nalezena druhá sada fotografií.

Sada moderních duplikátů, reprodukovaných z kopií negativů, byla v roce 1984 představena městu Torontu jako dar ke 150. výročí od britské vlády. Ty jsou umístěny v archivu města Toronto.

Fotografie[editovat | editovat zdroj]

Panorama Toronta firmy Armstrong, Beere & Hime, 1856
Panorama Toronta firmy Armstrong, Beere & Hime, 1856

Celkem bylo pořízeno 25 snímků. 13 z nich tvoří téměř úplné panorama města, další byly pořízeny z různých významných budov.

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

V tomto článku byl použit překlad textu z článku Armstrong, Beere and Hime panorama na anglické Wikipedii.

Související články[editovat | editovat zdroj]

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]