Neuvěřitelná cesta

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Neuvěřitelná cesta
Původní název Homeward Bound: The Incredible Journey
Země Spojené státy americkéSpojené státy americké Spojené státy
Jazyk angličtina
Délka 84 minut
Předloha The Incredible Journey
Námět Sheila Burnford
Scénář Caroline Thompson
Linda Woolverton
Jonathan Roberts
Režie Duwayne Dunham
Obsazení a filmový štáb
Hlavní role Don Ameche
Sally Field
Michael J. Fox
Produkce Jeffrey Chernov
Franklin R. Levy
Hudba Bruce Broughton
Výroba a distribuce
Premiéra 3. února 1993
Neuvěřitelná cesta na ČSFD 
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Neuvěřitelná cesta (v anglickém originále Homeward Bound: The Incredible Journey) je americký film z dílny Walta Disneye z roku 1993. Jedná se o film pro děti o zvířatech s lidskými vlastnostmi. Popisuje dobrodružství skupinky domácích mazlíčků na cestě po americké přírodě.

Děj[editovat | editovat zdroj]

Film pojednává o mladém štěněti Chance, které mělo smutnou minulost, díky níž se dostalo do útulku. Pak se jej ujala rodina Laury a Boba s třemi dětmi, a odvedla si ho domů. Chance si hodně oblíbil malého chlapce jménem Jamie, který se stal jeho nejoblíbenějším pánem. Jeho sestra Hope měla himálajskou kočku Sesi a bratr Peter měl zlatého retrívra Shadowa.

Později se Laura a Bob vzali a svou svatební cestu chtěli prožít v San Franciscu, kam nesměla zvířata. Proto je odvezli na venkov k tetě Kate na farmu. Jenomže Chance, Shadowovi a Sesi bylo smutno po svých pánech. Rozhodli se proto přeskočit plot na farmě a hledat své pánů za horami. V lese se zatím kočka Sesi zroutí do vodopádu. Chance a Shadow si mysleli, že je mrtvá a pokračovali v pouti sami. Nakonec se Sesi objevila živá na břehu řeky, kde ji našel lovec a odvedl si ji domů, kde se o ni staral. Shadow a Chance zatím museli bojovat o jídlo a naháněli mnohá zvířata. Nakonec se dostali k chalupě, kde byla Sesi a připojila se opět k ním. Spolu běželi dál hustým lesem až je nakonec odvedli do útulku. Ale vymysleli způsob, jak se dostat ven. Poté zachránili malou holčičku Holly, která se ztratila v lese. Na konec se už konečně dostali do města, odkud si je odvedla rodina.