Neuvěřitelná cesta

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Neuvěřitelná cesta
Původní název Homeward Bound: The Incredible Journey
Země USAUSA USA
Jazyk angličtina
Délka 84 minut
Předloha The Incredible Journey
Námět Sheila Burnford
Scénář Caroline Thompson
Linda Woolverton
Jonathan Roberts
Režie Duwayne Dunham
Obsazení a filmový štáb
Hlavní role Don Ameche
Sally Field
Michael J. Fox
Produkce Jeffrey Chernov
Franklin R. Levy
Hudba Bruce Broughton
Výroba a distribuce
Premiéra 3. února 1993
Neuvěřitelná cesta na ČSFD 
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Neuvěřitelná cesta (v anglickém originále Homeward Bound: The Incredible Journey) je americký film z dílny Walta Disneye z roku 1993. Jedná se o film pro děti o zvířatech s lidskými vlastnostmi. Popisuje dobrodružství skupinky domácích mazlíčků na cestě po americké přírodě.

Děj[editovat | editovat zdroj]

Film pojednává o mladém štěněti Chance, které mělo smutnou minulost, díky níž se dostalo do útulku. Pak se jej ujala rodina Laury a Boba s třemi dětmi, a odvedla si ho domů. Chance si hodně oblíbil malého chlapce jménem Jamie, který se stal jeho nejoblíbenějším pánem. Jeho sestra Hope měla himálajskou kočku Sesi a bratr Peter měl zlatého retrívra Shadowa.

Později se Laura a Bob vzali a svou svatební cestu chtěli prožít v San Franciscu, kam nesměla zvířata. Proto je odvezli na venkov k tetě Kate na farmu. Jenomže Chance, Shadowovi a Sesi bylo smutno po svých pánech. Rozhodli se proto přeskočit plot na farmě a hledat své pánů za horami. V lese se zatím kočka Sesi zroutí do vodopádu. Chance a Shadow si mysleli, že je mrtvá a pokračovali v pouti sami. Nakonec se Sesi objevila živá na břehu řeky, kde ji našel lovec a odvedl si ji domů, kde se o ni staral. Shadow a Chance zatím museli bojovat o jídlo a naháněli mnohá zvířata. Nakonec se dostali k chalupě, kde byla Sesi a připojila se opět k ním. Spolu běželi dál hustým lesem až je nakonec odvedli do útulku. Ale vymysleli způsob, jak se dostat ven. Poté zachránili malou holčičku Holly, která se ztratila v lese. Na konec se už konečně dostali do města, odkud si je odvedla rodina.