Michiel Hendryckx

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Michiel Hendryckx
Narození19. listopadu 1951 (72 let)
Adinkerke
Povolánífotograf, scénograf, autor, fotoreportér a wikipedista
Webová stránkawww.michielhendryckx.be
Logo Wikimedia Commons multimediální obsah na Commons
Některá data mohou pocházet z datové položky.
Michiel Hendryckx: Eric De Volder, 1979

Michiel Hendryckx (Adinkerke, 19. listopadu 1951) je vlámský portrétní a reportážní fotograf.[1][2]

Život a dílo[editovat | editovat zdroj]

Hendryckx strávil své dětství v pobřežním městečku De Panne. Od roku 1969 žije v Gentu, kde vystudoval střední školu a také fotografii na tamější Akademii. Během studií působil jako novinářský fotograf pro noviny De Gentenaar. V roce 1978 byl zaměstnán u vlámské společnosti vydavatelů (VUM). V témže roce byl na částečný úvazek zaměstnán jako učitel fotografie v gentské Akademii.

Během 80. let byl ústřední postavou gentského inovativního umění a kultury. Fotografoval pro divadelní soubory Nieuwpoortteater, Etherisch Strijkensemble Parisiana a skupinu Eric De Volder.

V letech 1986-1987 začal pracovat s grafikem a ilustrátorem Gertem Dooremanem, díky kterému se seznámil se základními principy typografie a brzy se stal jedním z nejlepších grafiků v zemi. Spolupracoval také s umělcem Johanem Dehollanderem, s nímž utvořil duo Hendryckx & Dehollander, a vystavovali v Muzeu moderního umění v Gentu.

V roce 1992 přešel k nakladatelství VUM Standard, kde skoro deset let pracoval jako editor fotografií (a dokonce i jako šéfredaktor) časopisu DS. Od roku 2001 pracuje jako fotograf pro De Standard.

Galerie[editovat | editovat zdroj]

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. Michiel Hendryckx | Portret van een eigenwijze verteller | Cultuur Cocktail [online]. [cit. 2022-11-03]. Dostupné online. (nizozemsky) 
  2. Foto-expo Michiel Hendryckx [online]. [cit. 2022-11-03]. Dostupné online. 

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]