Metropolitní policie

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie

Metropolitní policejní služba (MPS), známá také jako Metropolitní policie, je policejní síla formálně nazvaná Metropolitní policejní síly působící ve Velkém Londýně, s výjimkou části známé City, ve které působí City of London Police.

Metropolitní policie byla založena 29. září 1829.

MPS má významné národní povinnosti, jako je organizace a vedení boje proti terorismu v celé zemi, chránění členů britské královské rodiny, členy kabinetu a další ministerské členy vlády Spojeného království.

Takto vypadá helma strážníků.

V březnu 2016 MPS zaměstnávala 43 272 lidí na plný úvazek. Toto číslo nezahrnuje 3 271 speciálních konstáblů, kteří nepracují na celý úvazek a kteří mají stejné uniformy a pravomoci, jako jejich kolegové. Toto činí metropolitní policii největší policejní silou ve Spojeném království a jednou z největších policejních sil na světě.

Hodnosti[editovat | editovat zdroj]

Metropolitní policjení služba má 11 hodností. Jsou to tyto: Police constable, Sergeant, Inspector, Chief Inspector, Superintendent, Chief Superintendent, Commander, Deputy Assistant Commissioner, Assistant Commissioner, Deputy Commissioner a Commissioner.

Policejní konstábl Seržant Inspektor Šéf Inspektor Vedoucí Šéf Vedoucí Velitel Asistento – Náměstek Komisař Asistent Komisař Náměstek Komisař Komisař

Reference[editovat | editovat zdroj]

V tomto článku byl použit překlad textu z článku Metropolitan Police Service na anglické Wikipedii.

Související články[editovat | editovat zdroj]

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]