Maxar Technologies

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Maxar Technologies Inc.
Logo
Logo
Základní údaje
Právní formasoukromá společnost
Datum založení5. října 2017
Adresa sídlaWestminster, Colorado, Spojené státy americké[1]
Souřadnice sídla
Klíčoví lidéDaniel Jablonsky (Prezident a CEO)

Walter Scott (CTO) Biggs Porter (CFO)

Liz Andora (CHRO)
Charakteristika firmy
Oblast činnostikosmický průmysl
Zaměstnanci4 400 (prosinec 2021)
MajiteléAdvent International
British Columbia Investment Management Corporation
Dceřiné společnostiSSL, DigitalGlobe, Radiant Solutions, Vricon
Identifikátory
Oficiální webmaxar.com
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Maxar Technologies Inc. je společnost se sídlem ve Westminsteru v Coloradu ve Spojených státech amerických. Specializuje se na výrobu komunikačních družic, družic pro pozorování Země, radarových družic, satelitních produktů a součástí kosmických lodí.[1] Společnosti DigitalGlobe a MDA Holdings Company se 5. října 2017 sloučily do společnosti Maxar Technologies.[2] Maxar Technologies je mateřskou holdingovou společností společností Space Systems/Loral se sídlem v Palo Alto v Kalifornii, DigitalGlobe se sídlem ve Westminsteru v Coloradu a Radiant Solutions se sídlem v Herndonu ve Virginii. Společnost Maxar Technologies je obchodována na burze cenných papírů v Torontu a na burze cenných papírů v New Yorku pod názvem MAXR.

V květnu 2019 byla společnost vybrána jako dodavatel energetického a pohonného modulu pro vesmírnou stanici Gateway vyvíjenou NASA.[3]

Podnikání[editovat | editovat zdroj]

Maxar Technologies je kombinací společností Vricon, DigitalGlobe, Radiant Solutions a Space Systems/Loral.

Dceřiná společnost Vricon poskytuje 3D geoprostorové analýzy prostřednictvím satelitních dat. DigitalGlobe je prodejce a výrobce satelitních snímků s vysokým rozlišením. Radiant Solutions poskytuje modelování dat a analýzy pro satelitní data a Space Systems/Loral konstruuje satelity.

Historie[editovat | editovat zdroj]

Společnost Maxar Technologies vznikla v roce 2017 spojením společností MacDonald, Dettwiler and Associates (MDA) a DigitalGlobe, přičemž výsledná společnost byla přejmenována na Maxar. Sídlo sloučeného subjektu pak bylo zřízeno ve Westminsteru ve státě Colorado. Společnost byla kótována na dvou burzách TSX a NYSE.

V roce 2020 se společnost Maxar zbavila kanadské části MDA.[4]

V roce 2022 společnost Maxar zveřejnila několik satelitních snímků, které ukazovaly ruský vojenský konvoj během invaze na Ukrajinu.[5]

V květnu byla společnost Maxar koupena společností Advent International spravující soukromý kapitál za cenu 53 USD za akcii.

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

V tomto článku byl použit překlad textu z článku Maxar Technologies na anglické Wikipedii.

  1. About Us. www.maxar.com [online]. [cit. 2022-09-01]. Dostupné online. 
  2. DESK, News. MDA-DG combined entity to be rebranded as Maxar Technologies [online]. 2017-10-05 [cit. 2022-09-01]. Dostupné online. (anglicky) 
  3. GRUSH, Loren. NASA picks satellite maker Maxar to build the first crucial piece of its new lunar space station. The Verge [online]. 2019-05-23 [cit. 2022-09-01]. Dostupné online. (anglicky) 
  4. MDA. Iconic Space Technology Firm Returns to Canadian Control as Sale of MDA to Northern Private Capital Closes. www.newswire.ca [online]. [cit. 2022-09-01]. Dostupné online. (anglicky) 
  5. REUTERS. Russian military convoy north of Kyiv stretches for 40 miles -Maxar. Reuters. 2022-03-02. Dostupné online [cit. 2022-09-01]. (anglicky) 

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]

Externí Odkazy[editovat | editovat zdroj]