Lázně Dolní Lipová

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Lázně Dolní Lipová

Lázně Dolní Lipová byly založeny Johannem Schrothem v roce 1829. Se­ces­ní pavilonová podoba lázní, umístěných v centru obce Lipová-lázně na severním úpatí pohoří Hrubý Jeseník, vznikla na přelomu devatenáctého a dvacátého století.

Zde pro­váděná originální léčba poruch meta­bo­lis­mu a o­be­zity, označo­vaná po svém zakla­dateli „Schrothova kúra“, proslavila lázně v první polo­vině dvacátého století po celé Evropě, do lázní však přijížděli lázeňští hosté i z Ame­riky.

V sou­časné době jde o sou­kromé lázeňské zařízení, jehož majitel SCHROTH, spol. s r.o. pro­vo­zuje v objektu lázní také odborné ambulantní služby – ordinace pro léčbu vnitřních cho­rob, kožních nemocí a am­bu­lanci myoske­le­tál­ní me­di­cí­ny.

Lázně mají dlouholetou tradici v léčbě metabolických a kožních onemocnění, obezity, onemocnění štítné žlázy, poruch metabolismu tuků (hyperlipoproteinemie) a cukru (Diabetes mellitus) a všech neinfekčních chro­nických forem kožních chorob. U lupenky (pso­ri­ázy) pro­vádějí i léčbu její obávané komplikace – psoriatické artritidy – postižení kloubů.

Pro léčbu svých klientů lázně využívají všech­ny dostupné moderní léčebné a rehabilitační postupy – léčbu dietou, celkově i lokálně aplikované léky, kom­­plet­ní škálu fyzioterapeutických postupů a z nich zej­­mé­na různé formy léčby světlem (fototerapie) a po­hy­­bem (kineziterapie), oblíbené přísadové koupelemasáže.

Lázně ukončily po 184 letech poskytování zdravotních služeb ke dni 31. prosince 2013.

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]