KK's Priest

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
KK's Priest
Základní informace
Jinak zvaný/áMegaPriest (2019)
PůvodSpojené království Velká Británie/USA Spojené státy americké
ŽánryHeavy metal
Aktivní roky2019–současnost
VydavatelEX1 Records
Příbuzná témataJudas Priest, Megadeth, Hostile, Altitudes & Attitude, Ellefson, Metal Allegiance, Cage, Beyond Fear, Charred Walls of the Damned, Les Binks' Priesthood, Miwa, The Three Tremors, Nihilist, DevilStar, Joey Vera
WebKK's Priest oficiální webové stránky
Současní členové
K.K. Downing
Tim "Ripper" Owens
A.J. Mills
Tony Newton
Sean Elg
Dřívější členové
David Ellefson
Les Binks

KK's Priest je britsko-americká heavy metalová skupina zformovaná v roce 2020 bývalými členy Judas Priest v čele s K.K. Downingem.

K. K. Downing dostal nápad založit KK's Priest poté, co v roce 2019 uspořádal jednorázový koncert pod názvem MegaPriest s Davidem Ellefsonem na basu. Jako kapela je KK's Priest něco mezi sólovým projektem Downinga a reunionem s jeho bývalými spoluhráči z Judas Priest Timem "Ripperem" Owensem a Lesem Binksem. Binks však kapelu opustil těsně před natáčením alba "Sermons of the Sinner" kvůli zdravotním problémům.


Historie[editovat | editovat zdroj]

Downingův odchod z Judas Priest a následné spory (2011-2018)[editovat | editovat zdroj]

K.K. Downing oficiálně opustil Judas Priest 20. dubna 2011 s odvoláním na "přetrvávající rozpad pracovních vztahů mezi mnou, členy kapely a managementem, který trvá již nějakou dobu". Uvedl, že důvodů, proč odešel, bylo nejméně "21", ale odmítl zacházet do konkrétních podrobností, vyjádřil však zklamání z živého vystupování kapely a domníval se, že mohlo být lepší. Judas Priest od té doby pokračují s Richiem Faulknerem jako jeho nástupcem.

Krátce poté, co Glenn Tipton v únoru 2018 oznámil diagnózu Parkinsonovy choroby a svůj odchod z turné, Downing prohlásil, že byl "šokován a ohromen", že nebyl osloven, aby se k Judas Priest vrátil, a že je "oficiálně a legálně stále členem Judas Priest", přestože v kapele není přítomen. Měl pocit, že se rozhodl správně, když odešel, a že jeho čas strávený v kapele a hodnota z hlediska vytváření jejího odkazu "byla a je nedoceněna více než jedním členem". Řekl, že rozhodnutí o tom, že nebude osloven, "nebylo rozhodnutím finančním." Následovala mediální válka mezi Downingem, Faulknerem, Halfordem a Ianem Hillem, Downing mimo jiné označil Faulknera za najatého hráče. Bývalý zpěvák JP Tim "Ripper" Owens se postavil na stranu Downinga, zatímco Hill prohlásil, že Downing a kapela se hudebně "rozešli", a vysvětlil, že s ním nebyl v kontaktu "posledních pár let, protože jsme byli velmi zaneprázdněni. Ale myslím, že hudebně jsme se opravdu rozešli. Čím méně se o tom mluví, tím lépe."

Halford uvedl, že Downing tehdy mluvil sám za sebe a řekl, že chce odejít do důchodu, a popřál mu vše dobré v jeho budoucích aktivitách. Downing vzpomínal na konflikty, které se odehrály v zimě 2010, a o několik měsíců později svůj odchod přehodnotil, což ve své autobiografii nezmiňuje. Po rozhovoru s baskytaristou Hillem o této změně obdržel setlist na přezdívané rozlučkové turné, aby se následující den dozvěděl, že jeho oznámení o odchodu z kapely bylo zveřejněno, což jej přimělo k zaslání druhého rozzlobeného dopisu.

Downing uvedl, že nikdy neodešel z hudebního průmyslu, a podrobně popsal, jak ho k vystoupení na rozlučkovém turné vybízel kamarád a jak se mu fanoušci kvůli jeho oznámení posmívali. Po odvolání kytaristy Glenna Tiptona z turné Downing očekával, že se pro něj otevře cesta zpět, ale nikdy mu to nebylo nabídnuto. Řekl, že kapela v podstatě hraje jeho písně a že pokud si mohou říkat "Priest", cítil potřebu být také Priest a mít možnost hrát své písně.

Downing tvrdí že byl frustrovaný a na konci roku 2010 se zhroutil, což ho vedlo k odchodu z kapely. Řekl, že nebyl připraven vystupovat na rozlučkovém turné kvůli svým problémům, které se objevily během Metal Masters Tour, a uvedl že kapela nebyla pevná a cítil, že už to není ta samá kapela jako v dobách své největší slávy. Litoval, že poslal dopis o odchodu do důchodu a nevěřil ničemu, co napsal. Upozornil na druhý dopis, ve kterém kapele vzkazuje, aby ignorovala vše, co v něm napsal, a vysvětluje důvody, proč odešel, ale kapela místo toho raději sdělila obsah prvního dopisu, ve kterém kapele vzkazuje, aby ignorovala to, co napsal, jako dezinformaci.

V roce 2020 Judas Priest slavili výročí 50. let na scéně, Downing který měl zájem o reunion alespoň pro turné k výročí byl opět odmítnut.

Začátek nové kapely (2019-2021)[editovat | editovat zdroj]

Poté, co Downing nevystoupil na pódiu od oslav 30. výročí vydání alba British Steel z roku 1980, které Judas Priest uspořádali v roce 2009, vrátil se na koncertní pódia na festivalu Bloodstock Open Air 2019, kde vystoupil s bývalým kytaristou skupiny Manowar Rossem the Bossem, se kterým zahráli písně "The Green Manalishi (With the Two Prong Crown)", "Heading Out to the Highway", "Breaking the Law" a "Running Wild". Uvedl, že to byla "tak trochu smršť" a ideální způsob, jak se vrátit na pódium. Řekl také, že na zkoušení bylo velmi málo času, protože někteří členové kapely přijeli až v den plánované zkoušky: "Ale podařilo se nám vtěsnat asi hodinu následujícího dne (do programu víkendu)." Na zkoušce se objevily i některé nové skladby. Vystoupení popsal jako "opravdový jam... A bylo tam docela dost improvizace. A v tom to je." Richie Faulkner v reakci na Twitteru od jednoho z fanoušků po zhlédnutí videozáznamu Downingův výkon pochválil: "Vypadal a zněl skvěle. Je dobré vidět toho chlapa zase na pódiu, kam patří"

V roce 2018 se Downing spojil s bývalými členy JP Owensem a Binksem poprvé, a ve spolupráci s baskytaristou skupiny Armored Saint Joeym Verou nahráli coververzi písně "Beyond the Realms of Death", kterou nazpívala skupina Devilstar kytaristy Paula Crooka u příležitosti 40. výročí vydání alba Judas Priest z roku 1978 - Stained Class.

Downing spolu se znovu spojil a vystoupil s Owensem a Binksem, doplnil je tehdejší baskytarista Megadeth David Ellefson a kytarista skupiny Hostile A. J. Mills - 3. listopadu 2019 uspořádali speciální jednorázový koncert ve Wolverhamptonu a zahráli celý set písní Judas Priest. Hned na to v tichosti začal pracovat na nové kapele.

V lednu 2020 K.K. Downing podepsal smlouvu s Explorer1 Music Group, která ho spojila s manažerem Andym Gouldem, a oznámil, že bude pracovat na zcela nové hudbě. V únoru bylo oznámeno, že Downing založil novou kapelu KK's Priest s baskytaristou Tony Newtonem, kytaristou A.J. Millsem a bývalými členy Judas Priest Timem "Ripperem" Owensem, respektive Lesem Binksem. Debutové album kapely Sermons of the Sinner mělo původně vyjít 20. srpna 2021, ale bylo odloženo na 1. října. 12. května 2021 byl zveřejněn videoklip k hlavnímu singlu alba "Hellfire Thunderbolt". Binks se však na albu v důsledku zranění zápěstí neobjevil a nahradil ho bubeník skupiny Cage - Sean Elg. Později Binks příležitostně vystupoval naživo se skupinou KK's Priest.

V rozhovoru s KNAC v červnu 2021 Downing řekl k albu Sermons of the Sinner, že již pracuje na materiálu pro další album, které bude více kolaborativní než první album. Debutové album KK's Priest bylo první spolupráce Downinga a Owense od alba Demolition (2001) tehdy ještě v Judas Priest, s Binksem který se ale nahrávání nového alba KK's Priest nezúčastnil pak od alba Killing Machine (1978).

O významu názvu Downing v jednom z rozhovorů řekl: "Důvod, proč je to K.K.'s Priest, je ten, že jsem nemohl nic opustit - své dědictví, svůj odkaz, to, kým jsem. V ´Judas Priest jsem byl už v roce 1969. Zoufale jsem toužil dostat se do téhle kapely. Zúčastnil jsem se konkurzu do Judas Priest a nedostal jsem se tam, ale zkoušel jsem to dál a dostat se tam pro mě bylo jako vyhrát v loterii. Znamenalo to pro mě celý svět. A celý život jsem pracoval na budování jména, pověsti a značky Judas Priest a byl jsem Judas Priest věrný. Chtěli po mně spoustu věcí, ale ne, Judas Priest byli můj život. Takže mám právo na to, abych to nazval K.K.'s Priest.

Když mluvil o rozdílu v práci mezi Tiptonem v Judas Priest oproti práci s kytaristou A. J. Millsem v jeho kapele, Downing řekl, že má pocit, že neměl svůj spravedlivý podíl na práci v Judas Priest, jak by měl mít.


Členové[editovat | editovat zdroj]

Současní členové[editovat | editovat zdroj]

Bývalí členové[editovat | editovat zdroj]

Timeline[editovat | editovat zdroj]

Diskografie[editovat | editovat zdroj]

Studiová alba[editovat | editovat zdroj]

Singly[editovat | editovat zdroj]

  • Hellfire Thunderbolt (2021)
  • Sermons of the Sinner (2021)
  • Brothers Of The Road (2021)
  • Raise Your Fists (2021)
  • Return of the Sentinel (2021)

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]