Jensen Ackles

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Jensen Ackles

Jensen Ackles
Rodné jméno Jensen Ross Ackles
Narození 1. března 1978 (39 let)
USA Dallas, Texas
Manžel(ka) Danneel Harrisová (od 2010)
Rodiče Alan a Donna Ackles
Sídlo Austin, Texas
Oficiální web http://jensenacklesfans.com/
Významné role Dean Winchester
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Jensen Ross Ackles (* 1. března 1978, Dallas, Texas) je americký herec.

Narodil se Alanu Rogerovi a Donně Joan Acklesovým, má bratra a sestru, pochází z irsko-britské rodiny. Vystudoval střední školu Lloyda V. Berknera v Richardsonu v Texasu, kde byl také hráčem baseballu a lakrosu. Před tím, než se odstěhoval do Los Angeles, kde se stal hercem, měl v plánu vystudovat sportovní medicínu a být psychoterapeutem.

Na plno se tedy začal věnovat herectví a dostal role v seriálech Mr. Rhodes, Sladké údolí (orig. Sweet Valley High) a Cybill. Po nich přišla role pro něj doslova vyšitá, a to v seriálu Tak jde čas (orig. Days of Our Lives), za kterou byl oceněn a nominován při mnoha slavnostních vyhlášeních. V roce 2000 s natáčením tohoto seriálu skončil a věnoval se sériím o slavné zpěvačce Marilyn Monroe. V roce 2005 hrál v hororu Cesta ke zlu (orig. Devour), který vyšel na DVD a v roce 2007 v "psychologické komedii" Ten Inch Hero, která je nezávislým snímkem a doposud byla možnost ji vidět jen na festivalech. O její další distribuci se jedná.

Poté se zúčastnil konkurzu k seriálu Smallville, kde se ucházel o hlavní roli Clarka Kenta, ale nakonec zvítězil Tom Welling. V seriálu se přesto objevil a to v roli Jasona Teaguea. Zahrál si i roli C. J. v seriálu Dawsonův svět (orig. Dawson's Creek). Jeho prozatím největší a nejznámější rolí je jedna z hlavních postav v seriálu Lovci duchů (orig. Supernatural). V roce 2009 hrál v remaku hororu Krvavý Valentýn (orig. My Bloody Valentine) a v roce 2010 daboval anglický originál kresleného filmu Batman vs. Red Hood (orig. Batman: Under the Red Hood).

Jensen má za sebou i první divadelní roli, když se představil v inscenaci Pár správných chlapů v roli vojáka Daniela Kaffeeho v roce 2007.

S herečkou Danneel Ackles (Harris), se kterou se oženil 15. května 2010, má dceru Justice Jay (nar. 30. května 2013) a dvojčata, syna Zeppelin Bram a dceru Arrow Rhodes (nar. 2. prosince 2016).

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]