Jardin Francs-Bourgeois-Rosiers

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Jardin Francs-Bourgeois-Rosiers
Jardin Francs-Bourgeois-Rosiers
Lokalita 4. pařížský obvod, FrancieFrancie Francie
Zeměpisné souřadnice
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Jardin Francs-Bourgeois-Rosiers je veřejný park, který se nachází v Paříži ve 4. obvodu mezi ulicemi Rue des Francs-Bourgeois a Rue des Rosiers, po kterých nese své jméno. Celková rozloha zahrady činí 2135 m2.

Historie[editovat | editovat zdroj]

Zahrada vznikla spojením původně samostatných zahrad, které patřily k sousedícím městským palácům Hôtel Coulanges (dnes Dům Evropy), Hôtel de Barbes a Hôtel d'Albret. První část zahrady o rozloze 1040 m2 vznikla v roce 2007 se vchodem z ulice Rue des Francs-Bourgeois č. 31-35 přes nádvoří paláce Hôtel Coulanges. Po dokončení zahrady bude druhý vchod i z ulice Rue des Rosiers č. 10. Druhá část zahrady (1095 m2), která se nachází za palácem Hôtel d'Albret, není ještě dokončena.

Při svém vzniku byla část pozemku pokryta borkou, což městská samospráva neakceptovala a tak zde byl v roce 2008 vysazen klasický trávník.

Vybavení parku[editovat | editovat zdroj]

Uprostřed parku se nachází velký obdélník trávy s několika hračkami pro děti, je obklopen pásem rákosu z Provence a doplněn čtyřmi břízami. Okolo vede pruh chodníku. Z rostlin zde byly vysazeny latnatec nebo kostřava.

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

V tomto článku byl použit překlad textu z článku Jardin Francs-Bourgeois-Rosiers na francouzské Wikipedii.

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]