International Student Identity Card

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
(přesměrováno z ISIC)
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

ISIC (International Student Identity Card) je jediná mezinárodně uznávaná karta prokazující studentský status vydávaná v asi 130 zemích světa. Držitelé karty získávají přístup k velkému množství různých slev a výhod.[pozn. 1]

Historie[editovat | editovat zdroj]

V roce 1949 na 3. Mezinárodní studentské konferenci v Kodani byla podniknuta iniciativa k vytvoření jediné mezinárodní karty pro studenty. Cílem tohoto zasedání bylo podpořit studenty, zpřístupnit jim cestování do nových zemí a seznámit se s jejich kulturou. Ale jenom o dva roky později začali karty vyrábět, na což po pěti letech bylo vydáno až 333000 karet.

Potvrzení ISIC[editovat | editovat zdroj]

V České republice může být průkaz ISIC vystaven studentům , VOŠ a , a to pouze studentům prezenčního studia. Není oficiálně stanovena žádná věková hranice, platí pouze omezení, které si stanoví daná škola.

Platnost průkazu je vždy od začátku září jednoho roku do konce prosince následujícího roku.

Asociace ISIC[editovat | editovat zdroj]

Asociace ISIC je nezisková členská organizace registrovaná v Dánsku. Jejími členy jsou organizace, které mají výhradní práva na distribuci, propagaci a vývoj karty ISIC na svém území nebo v zemi. Tyto organizace jsou označovány jako „Výhradní zástupci ISIC“. Hlavním orgánem sdružení ISIC je Představenstvo ISIC, Výhradní zástupci (členové sdružení) volí až 10 členů představenstva, včetně předsedy, kterým je v současnosti Matt East. Asociace ISIC a Představenstvo ISIC se řídí pravidly určenými ve stanovách sdružení ISIC.

Poznámky[editovat | editovat zdroj]

  1. What is the ISIC card?

    The International Student Identity Card (ISIC) is the only internationally recognised proof of full-time student status issued in close to 130 countries. The card allows you to prove your student status worldwide, as well as gain access to over 150,000 discounts and benefits. It is endorsed by organisations such as UNESCO, the European Council on Culture and the Andean Community of Nations. The card is recognised by universities, academic institutions, student organisations, national governments and ministries of education around the world.[1]

Reference[editovat | editovat zdroj]

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]