Goodbye to Gravity

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Goodbye to Gravity
Goodbye to Gravity v roce 2012
Základní informace
Původ Bukurešť, Rumunsko
Žánry metalcore
Aktivní roky 2011–2015
Vydavatel Universal Music
Web www.goodbyetogravity.com
Dřívější členové
Mihai Alexandru
Bogdan Enache
Andrei Găluț
Alex Pascu
Vlad Țelea
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Goodbye to Gravity byla metalcorová kapela z Bukurešti, která byla založena v roce 2011. Kapela vznikla spojením několika členů skupiny Thunderstorm a vítěze pěvecké soutěže Megastar z roku 2008. Jejími členy byli: Andrei Găluț (zpěv), Alex Pascu (basa), Bogdan Lavinius Enache (bicí), Mihai Alexandru (kytara) a Vlad Țelea (kytara). Jejich debutové album s názvem Goodbye to Gravity bylo vydáno v roce 2012. Toto album bylo v Rumunsku oceněno jako „Nejlepší album roku 2012“. Kapela samotná pak získala ocenění coby „Největší objev roku 2012“. Ve stejném roce skupina vystoupila např. na Summer Breeze Open Air v Německu. V následujících letech skupina vystupovala převážně v Rumunsku.

V roce 2015 vydala kapela své druhé album pod názvem Mantras of War. Křest alba měl proběhnout 30. října 2015 v bukurešťském klubu Colectiv. Po několika prvních odehraných písních se od použité pyrotechniky vznítila zvuková izolce na jednom z nosných sloupů. Zpěvák ještě stačil požádat o hasicí přístroj, ale oheň se rozšířil během necelých 30 sekund po celém stropě. V důsledku požáru zemřelo na místě a v následujících týdnech a měsících 64 lidí. Dalších 163 bylo vážně zraněno. Téměř o dva roky později počet obětí stoupl na 65. Obviněni byli spolumajitelé klubu, úředníci, kteří klubu vydali povolení, i firma provozující pyrotechniku.

Kytaristé Vlad Țelea a Mihai Alexandru zahynuli na místě. Bubeník Bogdan Enache svým zranění podlehl 8. listopadu 2015, stejně jako basista a lídr kapely Alex Pascu, který zemřel 11. listopadu 2015. Zpěvák Andrei Găluț byl hospitalizován s vážnými popáleninami na 45% těla. Je jediným členem kapely, který požár nakonec přežil.

V roce 2016 vyšlo album Back To Life - Tribute To Godbye To Gravity, které obsahuje songy kapely GTG v podání řady rumunských i zahraničních kapel. Je věnováno památce zesnulých muzikantů i fanoušků. Výtěžek z jeho prodeje, stejně jako výtěžek z prodeje alba Mantras Of War je věnován rodinám členů GTG a zraněným.

Diskografie[editovat | editovat zdroj]

  • Goodbye to Gravity (2012)
  • Mantras of War (2015)

Obsazení[editovat | editovat zdroj]

  • Mihai Alexandru – kytara
  • Bogdan Enache – bicí
  • Andrei Găluț – zpěv
  • Alex Pascu – baskytara
  • Vlad Țelea – kytara

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]