Ghost Rider (film)

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání

Ghost Rider je film natočený podle stejnojmenného komiksu. Roli Johnnyho si zahrál Nicolas Cage

Příběh[editovat | editovat zdroj]

Už od pradávna slouží démonovi Mefistovi Ghost Rideři. Jsou to lidé sbírající duše jiných lidí. Poslední z nich ukradl Mefistovi tajemný dokument.

Johnny Blaze se svým otcem jsou proslulí motocykloví závodníci. Jednoho dne Johnny zjistí že jeho otec umírá na rakovinu. Objeví se Mefisto a výměnou za Johnnyho duši otce vyléčí. Ten se o den později zabije při proskoku obručí smrti.

O spoustu let později je Johnny nejlepším kaskadérem, který neumírá ani při pádech, které by ho jistě zabily. Johnny se setkává se svojí dětskou láskou a domluví si s ní rande. Večer, když na rande jde, se objeví Mefisto a navzdory protestům promění Johnnyho na Ghost Ridera. Johnny dostane za úkol zabít Mefistova syna Blackhearta, který hledá dokument, jenž vzal poslední Raider. Pronásleduje ho a Johnnyho láska Roxy zatím čeká v restauraci. Black Heart Johnnymu unikne. Johnnymu pomůže hrobař Rz místního hřbitova,později se však ukáže že tento hrobař je poslední Ghost Rider,právě ten který utekl z onou listinou. Další noc je Johnny zatčen ale uteče a znovu pronásleduje Blackhearta. Roxy Johnnyho pozná ale je unesena Blackheartem. Ten chce Roxy vyměnit za dokument. Hrobař Johnnymu dokument dá a odhalí že byl posledním Riderem. Johnny bojuje s Blackheartem, ale protože Blackheart nemá duši nemůže nad ním zvítězit. Když Blackheart přečte dokument a vezme sílu tisíce mrtvých, využije to Johnny k tomu, aby mu spálil tělo.

Objevuje se Mefisto. Chce si vzít zpět sílu, kterou dal Johnnymu ale ten odmítne. Přísahá Mefistovi pomstu.