Ghost Rider (film)

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Ghost Rider
Původní název Ghost Rider
Země USA
Jazyk angličtina
Délka 110 min
Žánry akční
thriller
horor
fantasy
Předloha Ghost Rider
Námět komiks Ghost Rider
Scénář a režie Mark Steven Johnson
Obsazení a filmový štáb
Hlavní role viz obsazení
Produkce Avi Arad
Steven Paul
Michael De Luca
Gary Foster
Hudba Christopher Young
Kamera Russell Boyd
Kostýmy Lizzy Gardiner
Střih Richard Francis-Bruce
Výroba a distribuce
Premiéra 16. února 2007
Produkční společnosti Crystal Sky Pictures
Relativity Media
Marvel Studios
Canarsie
Distribuce Columbia Pictures
Rozpočet 110 milionů $
Tržby 228,7 milionů $
Předchozí a následující díl
Ghost Rider 2
Ghost Rider na ČSFD Kinoboxu FDb IMDb
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Ghost Rider je americký akční film z roku 2007, který natočil Mark Steven Johnson podle komiksových příběhů o Ghost Riderovi. Do amerických kin byl film, jehož rozpočet činil 110 milionů dolarů, uveden 16. února 2007, přičemž celosvětově utržil 228 738 393 dolarů.[1] Díky komerčnímu úspěchu filmu byl v roce 2012 natočen navazující snímek Ghost Rider 2, ve kterém si titulní roli zopakoval Nicolas Cage.

Příběh[editovat | editovat zdroj]

Už od pradávna slouží ďáblovi, Mefistofelovi, Ghost Rideři, lidští lovci sbírající duše ostatních. Poslední z nich ukradl ďáblovi v 19. století tajnou smlouvu ze San Venganza, která měla Mefistofelovi dodat tisíce duší zkažených lidí, což by mu poskytlo síly přivést na Zemi peklo.

V roce 1986 je mladý Johnny Blaze se svým otcem proslulým motocyklovým kaskadérem. Jednoho dne zjistí, že otec umírá na rakovinu. Posléze jej navštíví Mefistofeles a výměnou za Johnnyho duši otce vyléčí. Ten se však o den později zabije při skoku na motorce.

O 21 let později je Johnny nejlepším kaskadérem, který přežije i ty nejtěžší pády. Setká se svojí dětskou láskou, Roxanne Simpsononovou, nyní televizní reportérkou a domluví si s ní rande. Večer, když se připravuje na schůzku, objeví se ďábel a navzdory protestům promění Johnnyho na Ghost Ridera. Ten dostane za úkol zabít Mefistofelova syna Blackhearta, který hledá schovanou smlouvu. Zatímco Roxanne čeká v restauraci, Ghost Rider musí pronásledovat Blackhearta, který mu ale unikne. Johnnymu pomůže hrobař z místního hřbitova. Další noc je Johnny zatčen, ale uteče a znovu pronásleduje Blackhearta. Roxanne Johnnyho pozná i v Ghost Riderově podobě, ale je unesena Blackheartemm, jenž ji chce vyměnit za smlouvu. Hrobař Johnnymu smlouvu vydá a odhalí, že právě on byl oním posledním Ghost Riderem. Johnny bojuje s Blackheartem, ale protože ten nemá duši, nemůže nad ním zvítězit. Když Blackheart přečte smlouvu a převezme duše tisíce mrtvých, Johnny to využije a ďáblova syna definitivně porazí. Dorazí Mefistofeles, jenž chce navrátit schopnosti, které Johnnymu dal, ale ten odmítne, protože nechce, aby povinnostmi Ghost Ridera trpěli další lidé.

Obsazení[editovat | editovat zdroj]

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. Ghost Rider [online]. Boxofficemojo.com [cit. 2015-11-30]. Dostupné online. (anglicky) 

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]