Přeskočit na obsah

Gallery

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Gallery
Vyvíjeno vPHP
Typ softwarusystém pro správu obsahu
LicenceGNU General Public License
Webgallery.menalto.com
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Gallery je open source systém pro internetové album fotografií a obrázků. Tento skript, který můžete snadno implementovat do Vašeho webu je vytvořen v PHP a vyžaduje jednu z několik podporovaných databází včetně nejpoužívanější MySQL. Tato galerie je plně přeložena do češtiny i slovenštiny, takže je vhodná pro použití na českých a slovenských webech i na multijazyčných webech.

Gallery je světově nejpoužívanější[zdroj?] systém svého druhu. Využívá ho miliony uživatelů po celém světě. V současnosti je nejvíce používána Gallery 2, která nabízí veškeré vymoženosti, které v internetové galerii můžete potřebovat a přitom je lincesována pod GPL, takže je k plnému použití zdarma.

Gallery vyvíjí rozsáhlý tým vývojářů z celého světa. Původním autorem a zakladatelem komunity vytvářející Gallery je Bharat Mediratta.

Systémové požadavky Gallery 2[editovat | editovat zdroj]

PHP - PHP verze 4. 3. 0. nebo vyšší, PHP safe mode musí být vypnuto (off).

Databáze - je vyžadována 1 z těchto možných podporovaných databází: MySQL 3.x, 4.x nebo 5.x, PostgreSQL 7.x nebo 8.x, Oracle 9i nebo 10g, DB2 8.2, MS SQL Server 2005.

Starší verze Gallery 1 žádnou databázi nevyžaduje.

Platforma - server musí běžet na UNIXovém (BSD, Linux,…) systému nebo Win systému.

Webserver - webový server by měl být Apache, Microsoft IIS, Zeus či podobné.

Image Processing Library - pro dokonalejší správu a úpravu obrázků a fotografií by na serveru měly být nainstalovány některé nástroje, které to budou umožňovat - např. ImageMagick, NetPBM, GD či GraphicsMagick (není vyžadováno).

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]