Fucking

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Dopravní značka při vjezdu do osady, která bývá často terčem zlodějů[1]

Fucking je malá osada (asi 93 obyvatel) v obci Tarsdorf[2] v okrese Braunau am Inn v historické hornorakouské čtvrti Innviertel v Horním Rakousku poblíž hranic s Bavorskem. Nachází se poblíž měst Salzburg a Tittmoning. Osada existuje pod tímto jménem již od roku 1070 a je pojmenována po muži ze 6. století jménem Focko. Přípona „ing“ ve staré němčině znamená „lidé“, takže Fucking v tomto případě znamená „místo Fockových lidí“.[3] Proslulost si osada získala díky anglickému významu slova „fucking“ popř. „fuck", které je vulgární formou pro vyjádření pohlavního styku.

Nejznámější místem osady je dopravní značka s jejím jménem, u které se fotí turisté z celého světa. Značka je vlivem kuriózního jména osady častou obětí krádeží.[4] Vzhledem ke značným výdajům za nové dopravní značky a rozpakům nad jménem se v osadě konalo v roce 2004 referendum o změně jejího názvu, ale obyvatelé hlasovali pro jeho zachování. V roce 2005 bylo učiněno další opatření proti krádežím, když byla cedule přivařena k ocelové tyči a ta zapuštěna do betonových základů.[5] Ale ani poté se cedule ztrácet nepřestaly.[6]

Poloha

Související články[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. F***ing signs now theft-proof
  2. Oficiální stránky obce Tarsdorf
  3. Brits steal carloads of F**king Austrian roadsigns
  4. http://www.snopes.com/photos/signs/austria.asp
  5. What's the F---ing joke?
  6. MALINDA, Jan. Napřed Petting, pak Fucking! Výlet do obcí, které vábí jako magnet [online]. MAFRA, a.s., 14.9.2012, [cit. 2012-09-14]. Dostupné online. (česky) 

Souřadnice: 48°4′2″ s. š., 12°51′9″ v. d.