Tato stránka je zamčena pro neregistrované a nové uživatele

Fucking

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Fucking
Fucking, Austria, street sign cropped.jpg
Poloha
Souřadnice
Nadmořská výška 478 m n. m.
Stát RakouskoRakousko Rakousko
Fucking
Fucking
Rozloha a obyvatelstvo
Počet obyvatel 108
Správa
Vznik asi 1070
Telefonní předvolba 06278
PSČ 5121
Logo Wikimedia Commons multimediální obsah na Commons
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Fucking je malá osada (asi 108 obyvatel) v obci Tarsdorf[1] v okrese Braunau am Inn v historické hornorakouské čtvrti Innviertel v Horním Rakousku poblíž hranic s Bavorskem. Nachází se poblíž měst Salzburg a Tittmoning. Osada existuje pod tímto jménem již od roku 1070 a je pojmenována po muži ze 6. století jménem Focko. Přípona „ing“ ve staré němčině znamená „lidé“, takže Fucking v tomto případě znamená „místo Fockových lidí“.[2] Proslulost si osada získala díky anglickému významu slova „fucking“ popř. „fuck", které je vulgární formou pro vyjádření pohlavního styku.

Nejznámější místem osady je dopravní značka s jejím jménem, u které se fotí turisté z celého světa. Značka je vlivem kuriózního jména osady častou obětí krádeží.[3] Vzhledem ke značným výdajům za nové dopravní značky a rozpakům nad jménem se v osadě konalo v roce 2004 referendum o změně jejího názvu, ale obyvatelé hlasovali pro jeho zachování. V roce 2005 bylo učiněno další opatření proti krádežím, když byla cedule přivařena k ocelové tyči a ta zapuštěna do betonových základů.[4] Ale ani poté se cedule ztrácet nepřestaly.[5]

Reference

  1. Oficiální stránky obce Tarsdorf
  2. Brits steal carloads of F**king Austrian roadsigns
  3. http://www.snopes.com/photos/signs/austria.asp
  4. What's the F---ing joke?
  5. MALINDA, Jan. Napřed Petting, pak Fucking! Výlet do obcí, které vábí jako magnet [online]. MAFRA, a.s., 14.9.2012 [cit. 2012-09-14]. Dostupné online. (česky) 

Externí odkazy