Florida Photographic Collection

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Lov mořských pannen na Rainbow Springs

Florida Photographic Collection, Floridská fotografická sbírka je všeobecně uznávanou součástí Floridského státního archivu (State Archives of Florida) a obsahuje více než milion snímků a více než 6000 filmů a videokazet. Přes 150 000 fotografií je k dispozici na internetových stránkách.

"Díky více než 150 000 digitalizovaných fotografií Floridské fotografické sbírky je k dispozici nejkompletnější online portrét Floridy. Svou sílu čerpá z rodinných fotografií, domácích Floriďanů, jejich práce a jejich zálib."[1]

Kolekce zahrnuje širokou škálu vizuálních obrazů z kopií map z poloviny 15. století až po aktuální fotografie. Témata stojící za zmínku jsou raketové starty z Cape Canaveral Air Force Station, pokusy o největší pozemní rychlostní rekord na Daytona Beach (zejména fotografie Richarda LeSesneho) a obrovský počet rekreantů.

Informace o autorských právech pro archiv[editovat | editovat zdroj]

Používání fotografií a dalších materiálů Floridského státního archivu se řídí zákony státu, v některých případech zněním darovacích smluv, díky kterým archiv snímky získal.[2] Přímý dotaz na Floridský archiv o konkrétním použití na Wikipedii/Commons (13. května 2008) dostal následující odpověď:

Můžete použít kterýkoliv z obrázků zveřejněných na internetových stránkách projektu Florida Memory Project. Floridský státní archiv si není vědom žádných otázek autorských práv u některého z obrazů.

Galerie[editovat | editovat zdroj]

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. Florida Photographic Collection [online]. Florida Photographic Collection [cit. 2012-02-07]. Dostupné v archivu pořízeném z originálu dne 18-09-2008. (anglicky) 
  2. Disclaimer and Copyright Information [online]. Florida Photographic Collection [cit. 2012-02-07]. Dostupné v archivu pořízeném z originálu dne 15-09-2008. (anglicky) 

Související články[editovat | editovat zdroj]

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]