Flavus

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Flavus
Narození1. století př. n. l.
Úmrtí1. století
NárodnostCheruskové
Povolánívoják
DětiItalicus
Chariomerus
PříbuzníArminius (sourozenec)
Italicus[1] (vnuk)
Některá data mohou pocházet z datové položky.
Chybí svobodný obrázek.

Flavus (česky: Plavý) (1. století př. n. l.? - 1. století?) byl římský důstojník z germánského kmene Cherusků. Jeho starším bratrem byl germánský náčelník Arminius,[2] který porazil Publia Vara v Teutoburském lese. Oba bratři byli syny Segimera.

Germánská jména bratrů nejsou známá, protože mládí prožili v Římě, kde dostali římská jména Flavus a Arminius. Římané si oba syny Segimera ještě jako děti vzali zřejmě jako rukojmí, kterých by bylo použito v případě útoku Cherusků na římské území. Římané je vychovali a vyškolili pro službu v římských legiích.[2] Na rozdíl od Arminia, který se vzbouřil a vedl povstání proti Římanům, zůstal Flavus věrný římskému způsobu života a stal se důstojníkem římské legie.

Flavus v roce 16 v boji o Řím přišel o oko. Měl syna Italica, který pravděpodobně vyrůstal ve městě Ravenna na římském území.

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. William George Smith: Dictionary of Greek and Roman Biography and Mythology. 1849.
  2. a b PANHORST, Annette. Looting of Bones in the Teutoburg Forest. [s.l.]: BoD – Books on Demand, 2010. 108 s. Dostupné online. ISBN 9783839165461. S. 23. (anglicky)