Dreamfall Chapters

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Dreamfall Chapters
Vývojář Red Thread Games
Vydavatel Red Thread Games
Ředitel Ragnar Tørnquist (e)
Distributoři GOG
Humble Bundle
Steam
Série The Longest Journey (e)
Engine Unity 4
Platformy Microsoft Windows
Mac OS X
Linux
PlayStation 4
SteamOS
Datum vydání Book One
21. října 2014
Book Two
12. března 2015
Book Three
25. června 2015
Book four
3. prosince 2015
Book five
17. června 2016
Žánr adventura (e)
Módy hra jednoho hráče (e)
Webové stránky www.dreamfallchapters.com (e)
Data mohou pocházet z datové položky.

Dreamfall Chapters: The Longest Journey (norskyDrømmefall Kapitler: Den lengste reisen) je právě vycházející epizodická hra žánru adventura, produkována studiem Red Thread Games v týmu Ragnara Tørnquista. Jedná se o pokračování herní série The Longest Journey (The Longest Journey, Dreamfall).

Děj[editovat | editovat zdroj]

Dreamfall Chapters bude dle tvrzení Tørnquista hra podobná předcházejícímu dílu (Dreamfall). Hra bude ovládána z pohledu třetí osoby a bude obsahovat typické adventurní prvky (hádanky, minihry, rozhovory). Příběh bude navazovat na předchozí díly a zároveň se s nimi bude částečně prolínat. Tørnquist potvrdil, že se mezi protagonisty objeví i postavy z předchozích dílů (Zoë Castillo, Kian Alvane, Cortez).

Vývoj[editovat | editovat zdroj]

1. března 2007, společnost Funcom oznámila, že Dreamfall Chapters bude uvolněna ve formě epizodické hry (distribuce samostatných epizod pouze formou DLC). Základ scénáře byl napsán již roku 2007.

Vývoj hry byl dlouhodobě pozastaven do doby než bude dokončena MMORPG hra The Secret World, která byla ve stejné době společností vyvíjena. Roku 2009 pak byl vývoj Dreamfall Chapters definitivně odložen na neurčito.

Ragnar Tørnquist v listopadu 2012 oznámil[1], že od společnosti Funcom odkoupil licenční práva pro pokračování série The Longest Journey. Dále prohlásil, že pro financování hry chce v roce 2013 využít crowdfunding prostřednictvím platformy Kickstarter.

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. Rockpapershotgun.com - Keep The Faith: Dreamfall Chapters Interview

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]