Doprovodné postavy v Řadě nešťastných příhod

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Toto je seznam doprovodných postav v dětské sérii knih Řada nešťastných příhod do Lemonyho Snicketa.

Významnější postavy[editovat | editovat zdroj]

Frank a Ernest[editovat | editovat zdroj]

Frank a Ernest Rozuzlení jsou dva ze tří sourozenců Rozuzlených.

Frank je člen D.P., zatímco Ernest je padouch na špatné starně organizace. Frank a Ernest byli představeni v knize Předposlední utkání jako vedoucí Hotelu Rozuzlení. Protože jsou sourozenci stejní, tak sourozenci Baudelairovi nikdy nebyli schopni rozeznat jejich identitu. Lemony Snicket v knize postavu vedoucího hotelu popisuje jako: "řekl Ernest, nebo to byl také Frank“ a ostatními podobnými větami, když tyto postavy mluví. Oba by mohli být popsáni jako vysocí ředitélé, vyzáblí s dlouhými pažemi, které jsou kostnaté.

Později bylo objeveno, že sourozenci Rozuzlení měli třetího bratra – Deweyho Rozuzleného. Knihovník Dewey schormáždil mnoho zpráv týkající se D.P. a uschoval je v podvodním katalogu, který je stejný v hotelu.

Dewey sourozencům Baudelairovým řekl o kódováné zprávě v knize Předposlední utkání. Zpráva („Neumím vám říci, jestli jste nepřátelé, prosím odpovězte“) byla kódována Sebaldovým kódem. Ale obě strany při rozkolu D.P. používají stejné kódy, a tak se těžko vysvětluje původ zprávy. Frank ani Ernest se neobjevují v knize Konec. Tak pravděpodobně byli zahubeni nebo unikli požáru. Jejich jména mohou být odvozená od komické dvojice Franka a Ernesta nebo je to slovní hříčka přímá se sourozenci Baudelairovými.

Fiona[editovat | editovat zdroj]

S touto neméně významnou postavou se poprvé setkáváme v jedenáctém díle Řady nešťastných příhod-Ponuré sluji.Fiona je dcerou Widdershinse,kapitána ponorky,která zachránila Violet,Klause a Sunny z Posedlé říčky,tekoucí pryč od Nedílného pohoří.Ačkoliv se zdá,že všichni členové divadelni společnosti hraběte Olafa jsou krutí a špatní,má mezi nimi Fiona bratra,Fernalda.Fernald,vyzáblý muž s kovovými háky místo rukou od Olafa odchází na konci knihy.

Phil[editovat | editovat zdroj]

Přítel violet, Klause a Sunny v prvním díle pracuje na pile (Ohavná pila), kde Baudelarovi žijí. Později ho znovu potkají v ponorce Kvíkvegu (Ponurá sluj - díl jedenáctý), kde pracuje jako kuchař.

Soudkyně Straussová[editovat | editovat zdroj]

Se soudkyní Straussovou se poprvé stkáváme v prvním díle jako s úžasnou sousedkou.