Diskuse ke kategorii:Polovodiče

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Navrhuji tuto kategorii přejmenovat na "Polovodivost" a většinu jejích článků přesunout do nových podkategorií

  1. "Polovodivé sloučeniny" (nebo jak ji nazvat? Polovodivé chemické látky?)
  2. "Polovodičové součástky"

Prosím, aby mně někdo odpověděl, zda je to rozumné. --Pavel Jelínek diskuse příspěvky 22. 9. 2011, 05:25 (UTC)

V principu souhlasím, ale ta kategorie s chemickými látkami by přece jen měla jmenovat Polovodiče, je to v češtině běžnější. (případně Polovodičové látky/materiály (příjdavné jméno je vázano k polovodiči a ne k polovodivosti)). A patřičné interwiki je jasné: de:Kategorie:Halbleiter/en:Category:Semiconductor materials Zagothal 22. 9. 2011, 11:25 (UTC)

VyřešenoVyřešeno Hotovo. Založil jsem přitom i kategorie "Tranzistory" a "Diody", z kategorie:Diskrétní součástky jsem mnoho článků přesunul níže. Ale přejmenovat kategorii Polovodiče na Polovodivost si netroufám bez širšího konsensu. --Pavel Jelínek diskuse příspěvky 23. 9. 2011, 06:11 (UTC)

Dobrý den - doporučuji ponechat kategorie tak jak to je nyní. Dále v kategorii Diskrétní součástky bych prosil dořešit dělení na Pasivní prvky - Aktivní prvky - pokud se podaří formulovat vhodné definice a založit kategorii Aktivní prvky - myslím, že v současné době se toto původní dělení používá spíše již jen ze setrvačnosti (kterému odborníci sice rozumí, ale je již obtížně uchopitelné a těžko vysvětlitelné studentům na školách)