Diskuse k šabloně:Řseznam

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

(Ne)odrážkování[editovat zdroj]

Asi bude potřeba prověřit/upravit kód – zjevně má jít o neodrážkovaný seznam (unbulleted parametr v kódu), ve výsledku je však odrážkovaný (což je mimochodem to, co potřebuju, najít šablonu pro obyčejný (ul) seznam není úplně jednoduché, {{seznam}} umí všechno možné, ale ne to základní, zdá se). @Dvorapa:Mykhal (diskuse) 10. 2. 2019, 19:04 (CET)

A co šablona Ul? Jinak o tomhle nevím, zjevně se někde vyskytla nějaká chyba. --Dvorapa (diskuse) 10. 2. 2019, 21:18 (CET)
Opraveno, rozbito v září Matějem. --Dvorapa (diskuse) 10. 2. 2019, 21:30 (CET)
Tato {{řseznam}} se používá poměrně často, a leckde ty odrážky vypadají žádoucí, tak je otázka, jestli není špatně potažmo v rozporu s reálným používím a očekávaným výsledkem spíš ta dokumentace. Ta {{ul}} vypadá spíš pro speciální použití, syntaxe {{ul|{{li|položka1}}{{li|položka2}}}} je dost nepraktická. Stačilo by snad uzpůsobit tu {{seznam}}, aby to umožňovala a nepřidávala tam ty textové češtinářské separátory na konec položek (třeba to umí, koukal jsem zatím jen na doc, ne na kód). @Dvorapa:Mykhal (diskuse) 10. 2. 2019, 21:37 (CET)
@Mykhal: Teď ti moc nerozumím. Tahle šablona vznikla spolu s modulem sloučením dvou starých šablon, které obě vytvářely seznam bez odrážek a používaly se na nejrůznějších místech. Stejně tak příbuzná šablona Vseznam. Na obyčejný ul seznam nepotřebuješ šablonu. Nebo můžeš použít přímo jeden z modulů (ChList nebo List), pokud je tvé použití někde uvnitř šablony a ne přímo ve článku, kam moduly nepatří. Čeho přesně chceš dosáhnout? --Dvorapa (diskuse) 10. 2. 2019, 21:42 (CET)
PS: Šablona Seznam je právě určena pro ty češtinářské seznamy, např. ve větě. Nadstandardní použití tam doplnil Oashi, který to zase trochu přehnal a udělal ze šablony docela velkou a těžkou záležitost (ve smyslu zátěže serverů a velikosti v bajtech). --Dvorapa (diskuse) 10. 2. 2019, 21:46 (CET)
Chtěl jsem to použít v položce infoboxu – v některých typech případech je zobrazení odrážky vizuálně žádoucí, třeba když jednotlivé položky zabírají více řádků, to je třeba v případech systematických názvů v chemboxu. Třeba právě pro infoboxy mi naopak nedává velký smysl potřeba neodrážkovaného seznamu, když to jde provést v řádku s pomocí <br/>. (Pozn.: Koukám na aktuální výsledek po opravě a přijde mi ta vertikální mezera příliš velká). @Dvorapa:Mykhal (diskuse) 10. 2. 2019, 22:14 (CET)
Stále tomu nerozumím, v položkách infoboxů můžeš stále použít klasický odrážkový seznam. --Dvorapa (diskuse) 10. 2. 2019, 22:16 (CET)
No, jde, až na tu první položku, viz moje voda. Jestli je na to nějaký trik (kromě kýžené šablony, že), tak upravit ;). @Dvorapa:Mykhal (diskuse) 10. 2. 2019, 22:45 (CET)
Šablona Nic :D (nebo šablona !CRLF, ale ta prý nefunguje) --Dvorapa (diskuse) 10. 2. 2019, 23:08 (CET)