Diskuse:Trnucha modroskvrnná

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

WP:Q[editovat zdroj]

  • Použil jsem šablonu sisterlinks, ale na species ještě ten článek neexistuje, tak zvážit zda je odkázání potřebné.
  • Možná bych zvážil jiné rozvržení obrázků. Tak jak je teď se mi zdá takové chaotické.
osobně mám rád tohle členění obrázku, kdy je jednou na levo a podruhé napravo. Dle mého to odlehčuje čtení, že se má člk vždycky po pár odstavcích na co kouknout a co si přečíst. Když se to dá všechno do prava a nebo do leva, jak se často u nás dělá, tak je to jenom nudnej seznam obrázků, které si člověk prolistuje nakonci a nebo na začátku a hotovo. Osobně když mám fotky takle, tak se snažim je vždycky dát do míst, kam odpovídají, aby reprezentovaly část toho textu. Neměnil bych tedy :) (ale můj POV)--Chmee2 26. 10. 2008, 09:15 (UTC)
Ale néé .. tak jsem to nemyslel :-). To já taky rozhodně jsem pro to, aby nebyly obrázky jen na jedné straně. Jen jsem myslel, že obrázek s popiskem "Trnucha modroskvrnná" by mohl být ne před, ale pod nadpisem Rozšíření a to samé s následujícím obrázkem.--Faigl.ladislav 6. 11. 2008, 11:29 (UTC)
  • Chtělo by to pevné mezery.

Tak aspoň něco do začátku :-). --Faigl.ladislav 26. 10. 2008, 08:58 (UTC)

Hezký článek. Těžko se to sice posuzuje, ale možná by to mohlo být trochu rozsáhlejší. Namátkou: více o vnitřní stavbě trnuchy - trávicí soustava, možná svaly, ..., možná jestli jsou paleontologické nálezy, příbuznost s ostatními druhy, kdo tu mršku poprvé popsal, případně synonymická označení, chybí mi mapka rozšíření, více o chovu v akváriích, kolika se dožívá let, a podobně. btw slovo "průduch" odkazuje na botanický význam. takže, jak říkám, ještě to asi chce zapracovat, ale možná že by to DČ mohl být - v kritériích na DČ se píše "Obsahuje všechny nejdůležitější informace o stanoveném tématu." Těžko soudit.--Vojtech.dostal 30. 10. 2008, 19:56 (UTC)

Hodlá se tímhle článkem autor ještě zabývat? Už dlouho s tím nikdo nehýbnul, nato že to je v recenzním řízení.--Vojtech.dostal 11. 11. 2008, 19:29 (UTC)

hodlám, ale nečekané nestíhačky. Věřím, že když se připomínky tady sepíšou, tak nám už nikam neutečou a jak budu mít chvilku volnějc, tak se do toho s chutí pustím. :) --Chmee2 11. 11. 2008, 20:31 (UTC)
podrobnější popis - rád bych se po něčem kouknul, ale se přiznám, že jsem detailnějšího nic nenašel, když jsem ten článek psal. Kdyby někdo měl něco po ruce, z čeho brát, tak budu rád a zkusim nastudovat. Pevné mezery udělám a projdu i linky --Chmee2 15. 11. 2008, 18:43 (UTC)

Článek se čte pěkně. Avšak taky myslím, že by mohl být drobet delší, hlavně mi bije do očí ta kapitola Vnitřní popis, kde je jedna věta. Další náměty k rozšíření poskytl už Vojtěch. Mapka s rozšířením by byla super, leč myslím, že u DČ už by to byl nadstandard, ale zase by částečně mohla vynahradit nedostatek textu;o) Jinak soudě podle iw a množství textu na cizojazyčných wikipediích toho o trnuše modroskvrnné fakt moc nebude, a ty informace v různých zdrojích se stejně asi budou pořád opakovat. Takže kdyby jsi už fakt nic nemohl sehnat, Chmee2, tak bys prostě nemohl nic sehnat, dal bys zde vědět, a dali bychom DČ. --Podzemnik 24. 11. 2008, 12:11 (UTC)

Zkusím si na trnuchu vzpomenout až se dostanu do knihovny, nechce se mi věřit, že by toho bylo tak málo. Ale jestli Chmee hledal, tak je to asi možný.--Vojtech.dostal 24. 11. 2008, 14:31 (UTC)