Diskuse:Stirlingův motor

Obsah stránky není podporován v jiných jazycích.
Přidat téma
Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Poslední komentář: před 5 lety od uživatele InternetArchiveBot v tématu „Externí odkazy či reference byly změněny (září 2018)

Jak sem dát animaci z EN Wiky když není na Commons? --TeX 09:59, 2. 4. 2007 (UTC)

To jednoduše nejde. Pokud je ale animace na en pod svobodnou licencí, lze ji stáhnout a nakopírovat na commons nebo do cswiki (preferoval bych první možnost), a pak už ji lze použít. --Postrach 10:04, 2. 4. 2007 (UTC)

Chtěl bych požádat ještě o revizi, ale také o odstranění šablony 'upravit'. Opravdu jsem se snažil o slušnou redakci, dalo to docela zabrat, netvrdím sice, že je to bez chyby - článek je dlouhý, ale rozhodně už to není taková hrůza jako předtím. --Jmarek (diskuse) 6. 11. 2012, 19:36 (UTC)

Prosím, opravte nejprve referenci č. 59. --Jvs 7. 11. 2012, 13:47 (UTC)
Referenci jsem opravil, nicméně ono by bylo třeba ty reference všechny projít, dopřeložit a dát jim trochu štábní kultury... Práce jako na kostele :-) --Jmarek (diskuse) 13. 11. 2012, 08:33 (UTC)
Hromadně (programem) jsem opravil všechny reference, výsledek je však ten, že článek nyní padl do Kategorie:Špatné použití citační šablony (asi chybějí některé „povinné“ parametry). --Jvs 20. 11. 2012, 11:04 (UTC)

Článek se mi velice líbí, je velmi potřebným přínosem pro výstižnou informaci o tomto typu termodynamických strojů. Provedl jsem jen na začátku stylistické změny, odtsranil některé anglicismy, konkrétně "is known as"="nazývá se", nikoli "je znám jako"; častá pasiva a jmenné vazby jsem místy nahradil slovesnými vazbami obvyklejšími v běžné češtině.

Nejsem si jistý "přehaněčem"; snad spíš "přeháněč", s dlouhým "á"? Krácení kmenové samohlásky při jmenné odvozenině se mi zdá nyní zastaralé. Internetová Pravidla neznají ani přehaněče ani přeháněče, ale Pravidla českého pravopisu, Academia 1969 uvádějí příbuzný tvar dlouhý: "poháněč".

Podobné stylistické změny by se měly provést v celém článku, ale dřív, než je provedu, bych měl rád vyjádření autora překladu, zda s tím bude srozuměn. JOb (diskuse) 4. 1. 2017, 21:39 (CET)Odpovědět

Externí odkazy či reference byly změněny (září 2018)[editovat zdroj]

Dobrý den,

právě jsem se pokusil opravit 5 externí odkazy či reference na stránce Stirlingův motor. Prosím, zkontrolujte moje editace. Pokud máte nějaké otázky, potřebujete, abych tyto odkazy nebo dokonce celou tuto stránku ignoroval, prosím vizte seznam často kladených otázek pro další informaci. Provedl jsem následující změny:

. Udělal-li jsem chybu, vizte seznam často kladených otázek.

Děkuji.—InternetArchiveBot (Nahlásit chybu) 5. 9. 2018, 04:20 (CEST)Odpovědět