Diskuse:Skauting

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Translation[editovat zdroj]

List of notable Scouts[editovat zdroj]

Could someone help me to translate this article? Also are there any other famous Scouts?

--Evrik 21:21, 31. 5. 2006 (UTC)

Museums and Memorials[editovat zdroj]

Hello Again –

There are two more articles on the English language version if anyone wants to contribute content or translate to their own language.

Yours in Scouting,

evrik 21:04, 13. 7. 2006 (UTC)

Mezinárodní znak[editovat zdroj]

To co zde je na obrázku presentováno jako mezinárodní znak rozhodně mezinárodní znak skautů není. Martin Kotačka 19. 5. 2009, 18:18 (UTC)

Mozna mate pravdu. Ale jak to tedy je spravne? Co je na obrazku? Jak vypada skutecny mezinarodni znak skautu? --Jx 19. 5. 2009, 19:51 (UTC)
Naleznete jej například zde - http://jednicka.wz.cz/skauting-znak.php Bohužel neumím na Wikipedii vkládat obrázky, jinak bych ho už opravil sám. To, co je na nynějším obrázku, nevím. S takovým symbolem jsem se ještě nikdy nesetkal -- Martin Kotačka 20. 5. 2009, 10:42 (UTC)
Ještě bych rád doplnil, že v tom prvním odkazu je znak chlapeckého kmene (WOSM) a zde - http://www.guidesedmonton.ab.ca/Portals/0/images/wagggs.jpg - naleznete znak kmene dívčího (WAGGGS) -- Martin Kotačka 20. 5. 2009, 10:54 (UTC)
Myslím, že zaměňujete mezinárodně používány neoficiální znak skautského hnutí se znaky jeho dílčích organizací. Přemýšlím, jak ale interpretovat přesně poznámku u původního obrázku --Cinik 20. 5. 2009, 11:05 (UTC)
Také je rozdíl mezi znakem a logem. Originály najdete zde [1] --P.matel 20. 5. 2009, 11:11 (UTC)
Když se tak dívám na licenci toho co je v článku a toho z čeho to bylo upraveno, tak soudím, že se o oficiální symbol/logo skautu nemůže jednat, protože ten by musel být licencován jinak. Patrně je to jenom interpretace dle symbolů (které jsou zde http://krizovatka.skaut.cz/databaze/obrazky-a-symboly/znaky-a-loga/ dle P.matela) a které mohou být užívány na celém světě, ovšem není to žádné (oficiální) jednotné logo, které by znaly všichni. A souhlasím s Cinikem, že to na co zde odkazuje Martin Kotačka jsou logo jednotlivých (pod)organizací Skautu - čili WOSM (skauti) a WAGGGS (skautky). --Ria 20. 5. 2009, 12:36 (UTC)
To na co odkazuji, jsou oficiální mezinárodní znaky skautů a skautek. Nikoliv žádných podorganisací nebo podskupin. Existují vedle sebe v rámci světověho skautingu dva kmeny - chlapecký (WOSM) a dívčí (WAGGGS). Nad nimi už ale není žádná jiná, vyšší, zastřešovací organisace, která by měla vlastní znak. Také skauti na celém světě nosí na kroji tento mezinárodní znak - lilii ve fialovém poli obtočeném provazem s uzlem přátelství a dívky v modrém poli zlatý plamínkový trojlístek. Toto jsou opravdu nejvyšší oficiální znaky skautů a skautek. Pod nimi jsou znaky skautských organisací v jednotlivých státech. U nás je to erb psa na zlaté lilii podložené modrým trojlístkem. Žádný mezinárodně používaný neoficiální znak skautů, jak zmiňuje Cinik, neexistuje. Jsou pouze výše uvedené dva oficiální znaky pro kmen chlapecký a dívčí. Pak už jen znak Junáka - svazu skautů a skautek ČR. Obrázek, který je zde použit je, jak jsem se díval, logem portálu Scouting na anglické Wikipedii. Každopádně žádným používaným symbolem není a jeho použití zde je, i s novým popiskem, docela klamné a zavádějící. Pokud zde nemůže být umístěn oficiální znak Junáka, případně dvou hlavních světových organisací - chlapecké a dívčí, byl bych raději pro jeho odstranění. Nejsem jediný skaut, který se nad tímto symbolem pozastavuje.
To tedy nejsou mezinárodní znaky skautů a skautek. Máte pravdu, že nad WOSM a WAGGGS nic není, ale je toho dost vedle nich. Vámi jmenované organizace jsou největší, ale nikoliv jediné skautské organizace. Ten symbol je symbolem skautingu, nikoliv jakékoliv ze skautských organizací. --Cinik 21. 5. 2009, 07:11 (UTC)
A na Commons se nikde nepíše, že by šlo o oficiální znak, tak je to jenom v popisku v článku. --Ria 20. 5. 2009, 12:39 (UTC)

Myslím, že popisek Symbol skautského hnutí bude vyhovovat, co vy na to? Symbol narozdíl od loga či znaku nemusí být oficiální ani nemusí mít zcela přesnou podobu. --Cinik 20. 5. 2009, 16:22 (UTC)

Jako kompromis je to dobré. :) --Ria 20. 5. 2009, 16:31 (UTC)

Český skauting[editovat zdroj]

Navrhuji zdejší kapitolu zredukovat, přesunout do existujícího hesla Český skauting. A zde se věnovat více světu. Odkazy na weby by neměly být v textu, ale jen v externích odkazech. Tím myslím odstavec skautských organizací na území Česka. Počkám pár dní na reakce, pak teprve provedu--Zákupák 22. 1. 2012, 18:29 (UTC)

masturbace[editovat zdroj]

Uz podruhe se tady objevila poznamka o Powellovi a masturbaci. Co tak ctu po svete, tak B.P. se vyjadroval ve smyslu, ze je lepsi se unavit cvicenim, aby pak clovek nemel chut a silu si "honit pero". Proti tomu zadna, to funguje. Jenze Wikipedista:195.113.87.138 to zde uvadi hned ve tretim odstavci, ze to vyzniva, jakoby prave kvuli tomuhle byl zalozen skauting.

Musi to byt takto napsano? Musi to tu byt vubec napsano?

--Jx (diskuse) 6. 5. 2013, 19:44 (UTC)

Externí odkazy či reference byly změněny (září 2018)[editovat zdroj]

Dobrý den,

právě jsem se pokusil opravit 2 externí odkazy či reference na stránce Skauting. Prosím, zkontrolujte moje editace. Pokud máte nějaké otázky, potřebujete, abych tyto odkazy nebo dokonce celou tuto stránku ignoroval, prosím vizte seznam často kladených otázek pro další informaci. Provedl jsem následující změny:

. Udělal-li jsem chybu, vizte seznam často kladených otázek.

Děkuji.—InternetArchiveBot (Nahlásit chybu) 4. 9. 2018, 17:38 (CEST)