Diskuse:Prazdroj

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

České názvy českých piv - Prazdroj nebo Urquell???[editovat zdroj]

Kopie mého příspěvku z diskuze u článku "Plzeň":

Je až tragikomické, když se Plzeňský Prazdroj ve svých reklamách staví do obrozenecké role a současně propaguje v České republice české plzeňské pivo pod německým názvem Pilsner Urquell. Pokud by tento název byl používán výhradně jako exportní, je to o něčem jiném. Když si v hospodě objednávám pivo, tak řeknu Prazdroj nebo "Plzeň" a ne žádnej Urquell!!! Dále nerozumím tomu, proč používají nápis "Brewed in Plzeň - CZECH". Mohlo tam být BOHEMIA, CZECHIA nebo CZECH REPUBLIC. Proč CZECH? To je nějaká země nebo stát? --LJM 10:29, 4. 12. 2006 (UTC)

Neutralita článku[editovat zdroj]

Celá část Technologie je neobjektivně stylizována, popisované vlastnosti neadekvátně vyzdvihovány bez uvedení jediného zdroje. 89.177.120.132 14. 5. 2013, 20:54 (UTC)

Do konce týdne smažu neozdrojované pasáže. --Sneq (diskuse) 2. 1. 2014, 11:50 (UTC)

žatecký chmel a Pinkas[editovat zdroj]

Je historicky doloženo, že na první várku nebyl použit chmel český, ale německý¨. Bohužel nemůžu momentálně najít zdroj. A dále je nesmysl historka o tom, jak se plzeňské dostalo do Prahy. Jakub Pinkas v Praze neprovozoval krejčovství, ale byl hostinským, ovšem svou hospodu "U Pinkasů" si pořídil až v padesátých letech 19. století (1853). Předtím byl zaměstnán v hospodě s vlastním pivovarem. Viz Sláva a zánik starých pražských pivovarů od Stanislava Musila. Bohužel tento nesmysl se objevuje i v knize Plzeňský Prazdroj. Příběh, který nepřestává inspirovat.

13. 3. 2014, 17:40 (UTC)