Diskuse:Prazdroj

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

České názvy českých piv - Prazdroj nebo Urquell???[editovat zdroj]

Kopie mého příspěvku z diskuze u článku "Plzeň":

Je až tragikomické, když se Plzeňský Prazdroj ve svých reklamách staví do obrozenecké role a současně propaguje v České republice české plzeňské pivo pod německým názvem Pilsner Urquell. Pokud by tento název byl používán výhradně jako exportní, je to o něčem jiném. Když si v hospodě objednávám pivo, tak řeknu Prazdroj nebo "Plzeň" a ne žádnej Urquell!!! Dále nerozumím tomu, proč používají nápis "Brewed in Plzeň - CZECH". Mohlo tam být BOHEMIA, CZECHIA nebo CZECH REPUBLIC. Proč CZECH? To je nějaká země nebo stát? --LJM 10:29, 4. 12. 2006 (UTC)

Neutralita článku[editovat zdroj]

Celá část Technologie je neobjektivně stylizována, popisované vlastnosti neadekvátně vyzdvihovány bez uvedení jediného zdroje. 89.177.120.132 14. 5. 2013, 20:54 (UTC)

Do konce týdne smažu neozdrojované pasáže. --Sneq (diskuse) 2. 1. 2014, 11:50 (UTC)

žatecký chmel a Pinkas[editovat zdroj]

Je historicky doloženo, že na první várku nebyl použit chmel český, ale německý¨. Bohužel nemůžu momentálně najít zdroj. A dále je nesmysl historka o tom, jak se plzeňské dostalo do Prahy. Jakub Pinkas v Praze neprovozoval krejčovství, ale byl hostinským, ovšem svou hospodu "U Pinkasů" si pořídil až v padesátých letech 19. století (1853). Předtím byl zaměstnán v hospodě s vlastním pivovarem. Viz Sláva a zánik starých pražských pivovarů od Stanislava Musila. Bohužel tento nesmysl se objevuje i v knize Plzeňský Prazdroj. Příběh, který nepřestává inspirovat.

13. 3. 2014, 17:40 (UTC)

Externí odkazy či reference byly změněny (srpen 2018)[editovat zdroj]

Dobrý den,

právě jsem se pokusil opravit 1 externí odkazy či reference na stránce Prazdroj. Prosím, zkontrolujte moje editace. Pokud máte nějaké otázky, potřebujete, abych tyto odkazy nebo dokonce celou tuto stránku ignoroval, prosím vizte seznam často kladených otázek pro další informaci. Provedl jsem následující změny:

. Udělal-li jsem chybu, vizte seznam často kladených otázek.

Děkuji.—InternetArchiveBot (Nahlásit chybu) 21. 8. 2018, 23:51 (CEST)