Diskuse:Návěs

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Citace: "V některých zemích (Austrálie, USA) je povoleno zapojení několika návěsů za jeden nebo i dva tahače." Jde opravdu vždy o návěs? Není v těch soupravách návěsem jenom ta první věc, kdežto ty ostatní přívěsy? --Luděk 15:34, 21. 4. 2007 (UTC)

ne, ale je to takové zvláštní - na tahač se napojí první návěs, za něj se připojí speciální dvounápravový přívěs (připomíná zadní část tahače) na kterém je přípojné zařízení a na něj se připojí další návěs. --Slfi 15:38, 21. 4. 2007 (UTC)

Nechci se autora dotknout ani tady být za rozumbradu, ale podstatná část váhy návěsu není NIKDY přenášena na točnu tahače, v ten moment by návěs nepotřeboval své nápravy a stala by se z něj nástavba vozidla. V praxi, např. u klasického plachtového 3-nápravového návěsu to znamená následující - celková váha návěsu je 35.000 kg. Celkovou váhu návěsu tvoří zatížení náprav ( v tomto případě 3 nápravy po 8.000 kg ) a zatížení točnice ( u 2-osého tahače 10.000 - 11.000 kg ). Z toho je jasné, že 10.000 kg, kterými je zatěžována točna tahače, není většina z celkové váhy 35.000 kg. Jen pro doplnění, počet náprav tahače je přímo úměrný váze návěsu a zjednodušeně platí, že každá přidaná náprava zvyšuje nosnost tahače, ale současně zvyšuje i jeho hmotnost. Např. v Dánsku mají nižší nápravové tlaky než u nás a proto tam prakticky nepotkáte 2-osý tahač, ale klasické plachtové návěsy jsou tam taženy 3-osými návěsy v konfiguraci náprav 6x2, což znamená 1. náprava řízená, 2. vlečená (může být též řízená), 3. hnací nebo 1. řízená, 2. hnací, 3. vlečená. Ta přidaná náprava (může být uprostřed jako 2. nebo vzadu jako 3.) snižuje zatížení ostatních náprav pomocí lepšího rozložení váhy a bývá povětšinou zvedací. Tím jsem chtěl jen říct, že tvrzení o přenášení většiny váhy na tahač je NESMYSL.

Díky za upřesnění, když jsem článek psal, použil jsem špatná slova a neuvědomil jsem si to. Chtěl jsem tím vyjádřit rozdíl mezi návěsem a přívěsem (někdo by mohl namítat, že položená oj v závěsu částečně zatěžuje tažné vozidlo).--Slfi 3. 9. 2009, 13:27 (UTC)r