Diskuse:Kelímek

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Mám pocit, že papírové kelímky se používají i dnes, článek bude v tomto punktu možná poněkud zavádějící **--MiroslavJosef 20:31, 3. 4. 2008 (UTC)

je možný, že jo, ale v krámu se na většinu procent koupí už pouze plastové --Chmee2 20:34, 3. 4. 2008 (UTC)

... já si také nejsem úplně jistý, jakožto straší člověk si pamatuji spíše ty papírové, ale mám pocit, že pivo se stále i dnes čepuje do papírových půllitrových kelímků ... **--MiroslavJosef 20:36, 3. 4. 2008 (UTC)

hm sice vlastní výzkum, ale : všechny rockové festivaly, kde jsem za posledních 5 let byl měly plastové. Většina koncertů, kde jsem byl taky plast (hovoříme o pivu a paňákách :), ale jak říkám, vlastní výzkum. Papirové moc nepotkávám, jelikož jsou dražší a málo se prodávaj v supermarketech. --Chmee2 20:42, 3. 4. 2008 (UTC)

... víte co, nechte to být - on se určitě ještě někdo další časem ozve a uvidíme ..., je dobře, že jste ten článek napsal a upravit jej můžeme kdykoliv později ... **--MiroslavJosef 20:46, 3. 4. 2008 (UTC)

jasné, nechápej mne zle :) já jsem pro úpravu, mne to nevadí, jsem rád když dál lidi editují moje články ;) klidně to uprav, já jen píšu to, co vídám kolem sebe teďka, nehledal jsem kvůli tomu heslíčku statistiky produkce :) takže máš klidně pravdu a edituj s odvahou :) --Chmee2 20:50, 3. 4. 2008 (UTC)

Název?[editovat zdroj]

Článek se jmenuje kelímek, ale pojednává jen o plastikových (papírových) na jedno použití a IW je en:plastic cup. Jenže Kelímky jsou také keramické, tavicí grafitové atd., o nichž většina tvrzení v článku neplatí. Buď by se měl přejmenovat na "plastový kelímek", anebo hodně překopat, aby pokryl i ty druhé významy. Na to odstavec na konci nestačí. Zdraví --Sokoljan (diskuse) 8. 6. 2012, 20:04 (UTC)

Přejmenování na "plastikový kelímek" by bylo zavádějící, ty papírové jednorázové stále ještě existují. Současné hodně obecné pojmenování článku považuji za vyhovující do doby, než se někdo ujme těch slévárenských grafitových. Následně myslím nebude problém rozdělit na více článků se vzájemnými odkazy. Leotard (diskuse) 9. 6. 2012, 09:30 (UTC)