Diskuse:Jan Patočka

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Nejvýznamnější x jeden z nejvýznamnějších[editovat zdroj]

Přestože si Jana Patočky nesmírně vážím, považuji za předčasné tvrzení, že byl nejvýznamnějším českým filosofem 20. století. Navíc by podle pravidel Wikipedie měl být u takovéhoto tvrzení citován zdroj. Vracím tedy formulaci k původnímu ...byl jedním z nejvýznamnějších českých filosofů 20. století. --Nártoun 22:59, 1. 2. 2007 (UTC)

Příčina úmrtí a kategorizace[editovat zdroj]

@Sokoljan:Dobrý den, prosím o kontrolu informace: zemřel na mozkovou mrtvici. Z dohledatelných zdrojů to nelze jednoznačně určit a potvrdit. K hospitalizaci snad mělo dojít pro stenokardii a biografie Havel uvádí na s. 193 za příčinu srdeční selhání, což by ovšem neodpovídalo Kategorie:Zemřelí na cévní mozkovou příhodu. Děkuji.--Kacir 15. 8. 2015, 23:25 (CEST)

Patočka byl hospitalizován, protože se necítil dobře, teprve v nemocnici měl mozkovou mrtvici a když se opakovala, zemřel. Mohu to jen dosvědčit, jak jsem se to při návštěvách dozvídal, protože k žádným lékařským záznamům jsme se nedostali - a po pravdě řečeno měli jiné starosti, než se po nich pídit. Žantovský tam má patrně chybu. Zdraví --Sokoljan (diskuse) 16. 8. 2015, 10:41 (CEST)
Děkuji za upřesnění. V knize je tedy chyba.--Kacir 16. 8. 2015, 19:53 (CEST)