Diskuse:Instance třídy

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Návrh na přejmenování[editovat zdroj]

Zdravím, navrhuji tento článek přejmenovat na Objekt (informatika), poněvadž se domnívám, i dle interwiki, že by měl nést tento název. Další možností je ho sloučit s mnou vytvořeným instance (informatika). --Martin Urbanec (diskuse) 3. 3. 2017, 13:40 (CET)

Ahoj. Možná bych článek navíc doplnil šablonou možná hledáte: "Třída (programování)". Ale myslím, že by oba články měli mít stejný rozlišovač, tedy buď "programování" nebo "informatika". --Flanagancz (diskuse) 3. 3. 2017, 15:24 (CET)
@Martin Urbanec: Ahoj. Omlouvám se za chaos. Jsem pro přejmenování Instance třídy na Instance třídy (programování). Sice také jde o informatiku, ale tomto případě mi přijde rozlišovač programování přesnější, kvůli souvisejícím heslu Třída (programování). Nebo potom přejmenovat všechno na rozlišovač informatika. --Flanagancz (diskuse) 7. 3. 2017, 16:36 (CET)
Dobře, tedy programování, sedí to tam lépe. --Martin Urbanec (diskuse) 7. 3. 2017, 16:38 (CET)
@Martin Urbanec: Děkuji. --Flanagancz (diskuse) 7. 3. 2017, 21:10 (CET)
Hmm, jak tak koukám, možná bude nejlepší, pokud to přejmenování neuděláme vůbec (bavíme-li se o Instance třídy (programování)). Rozlišovač (text v závorce) má totiž rozlišovat od sebe články, které by jinak měly stejný název. Jelikož žádné jiné články, které by se měly jmenovat Instance třídy neexistují, nemá pak smysl. Za sebe tedy návrh stahuji a preferuji současný název. --Martin Urbanec (diskuse) 7. 3. 2017, 21:22 (CET)
@Martin Urbanec: Jak myslíš. Ono to teď zase není příliš srozumitelné pro neodborníky. Ale jestli stahuješ návrh Ty, tak já také. --Flanagancz (diskuse) 7. 3. 2017, 21:53 (CET)